AnasayfaHaberlerYahoo MessageMe'yi Satın Aldı ve Kapatacağını Duyurdu

Yahoo MessageMe’yi Satın Aldı ve Kapatacağını Duyurdu

Popüler mesajlaşma uygulaması MessageMe Yahoo tarafından 11.9 milyon dolara satın aldı. Yapılan açıklamada uygulamanın kapatılacağı da belirtildi.

Mesajlaşma uygulamaları arasında popülaritesini koruyan MessageMe uygulaması, geliştirici ekibi ile birlikte artık Yahoo’nun bünyesine girdi. Söylentilere göre 11.9 milyon dolara satın alma işlemi gerçekleştirilirken, uygulamanın 7 Kasım 2014 tarihinde kapatılacağı da yapılan açıklamada belirtildi.

Konu ile ilgili olarak kullanıcılarına e-posta yoluyla bilgilendirme yapan MessageMe ekibi aynı zamanda resmi blog üzerinden de bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada satın alma işleminin gerçekleştiği, MessageMe ekibinin artık Yahoo bünyesinde çalışmaya devam edeceklerini ve 7 Kasım 2014 itibariyle de uygulamanın kapatılacağı belirtildi.

MessageMe e-posta bildirimi
MessageMe e-posta bildirimi

Kullanıcılar 7 Kasım 2014 tarihine kadar uygulama üzerinden hesap bilgileri ve mesajlarına erişim sağlayabilecekler ancak bu tarihten itibaren uygulamayı artık kullanamayacaklar. Kullanıcılara ait bütün bilgiler de 7 Kasım’dan itibaren silinmiş olacak.

WhatsApp’ın Facebook tarafından satın alınmasının ardından Yahoo kanadından gelen bu satın alma işlemi, mesajlaşma servislerinin öneminin her geçen gün ne kadar arttığını ve ayrıca uygulamayı kapatacak olan Yahoo’nun mesajlaşma üzerine yeni projeler geliştireceğini bizlere gösteriyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler