AnasayfaHaberlerWWF Türkiye'den Anlamlı Selfie Kampanyası: #SonSelfie

WWF Türkiye’den Anlamlı Selfie Kampanyası: #SonSelfie

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF Türkiye), nesli tükenme tehlikesi yaşayan hayvanlar için #SonSelfie kampanyası başlattı.

Doğa ve canlılar için birçok başarılı kampanyanın altına imza atan WWF Türkiye, şimdi de doğada nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvanlar için Snapchat üzerinden #SonSelfie kampanyası başlattı.

Snapchat’in kendine has olan çekilen fotoğrafların sonradan silinmesi özelliği ise WWF Türkiye’nin bu kampanyayı sürdürmek için Snapchat’i seçmesinin anlamlı bir sebebi olmuş. Bu sayede nesli tehlikede olan hayvanların zamanlarının kısıtlı olduğunu vurgulamak isteyen WWF Türkiye bunu güzel bir yolla insanlara aktarmayı başarmış. Zamanın önemine  de “Bunun beni görebileceğin #SonSelfie olmasına izin verme” mesajı ile vurgu yapılmış.

#SonSelfie
#SonSelfie

41? 29! ajansı tarafından WWF Türkiye için başlatılan #SonSelfie kampanyası hakkında ajans kurucusu Alemşah Öztürk şunları dile getirdi:

[quote_box_center]Snapchat, gençlerin yaşadıkları anı fotoğraf ya da kısa videolar aracılığıyla arkadaşlarıyla paylaşabilmek için kullandıkları bir uygulama. Tıpkı gerçek anılarımız gibi kullanıcılar tarafından paylaşılan anlar sadece birkaç saniyeliğine görünür hale geliyor ve kayboluyor. Snapchat ve gerçek yaşam dinamiğinin arasında bu benzerlikten yola çıkarak nesli tehlike altındaki türler için selfie fotoğrafları yarattık ve bunlara #SonSelfie dedik. Bu fotoğraflar, Snapchat kullanıcılarına ulaştıktan birkaç saniye sonra kayboluyor. Amacımız, bu türlerin gerçek hayatta kaybolmaması için kullanıcıların harekete geçmesini sağlamak.[/quote_box_center]

WWF Türkiye Genel Müdürü Tolga Başak ise #SonSelfie kampanyası ile ilgili şunları aktardı:

[quote_box_center]İnsan nüfusunun ve etkisinin hızla arttığı yüzyılımızda aynı gezegeni paylaştığımız hayvan türleri birer birer yok oluyor. 1970-2008 arasında dünya genelinde biyolojik çeşitlilik yüzde 30 azaldı. WWF olarak dünyanın dört bir yanında yürüttüğümüz çalışmalarla nesli tehlike altındaki türlerin geleceğini güven altına almayı amaçlıyoruz. Gücümüzü, milyonlarca insanın çalışmalarımıza verdiği destekten alıyoruz. Gençlerin bu konuya olan duyarlılığı, sadece anlık bir farkındalık yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda koruma çalışmalarımızın geleceğe taşınmasına yardımcı olacak. Bugün dünya üzerinde akıllı telefon sahibi olan insan sayısı 1.75 milyar. #SonSelfie fotoğraflarının, özellikle genç hedef kitle tarafından yaygınlaştırılarak Snapchat platformunda kutup ayısı, kaplan, boz ayı, vaşak gibi türlerin yardım çağrısına kulak vermelerini istiyoruz. Basit bir hareketle fark yaratmak isteyen herkesi kampanyaya katılmak için Snapchat uygulaması üzerinden wwf_turkiye kullanıcı adıyla WWF-Türkiye’yi takip etmeye davet ediyoruz.[/quote_box_center]

Farkındalık ve duyarlılık açısından önem verilmesi gereken #SonSelfie kampanyasına katılmak isterseniz, WWF Türkiye’nin Snapchat hesabını (@wwf_turkiye) ekleyerek tehlikede olan hayvanların fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Ayrıca Twitter üzerinden de #SonSelfie hashtagi ile kampanyaya destek verebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler