AnasayfaHaberlerVAIO'nun İlk Akıllı Telefon Modeli: VAIO Phone

VAIO’nun İlk Akıllı Telefon Modeli: VAIO Phone

Sony’den VAIO birimini satın alan Japan Industrial Partners, VAIO Phone adında ilk akıllı telefon modelini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Sony‘nin VAIO birimini bir Japon firması olan Japan Industrial Partners (JIP)’a sattığını sizlerle paylaşmıştık. JIP firması aradan geçen bir yılın ardından şimdi de VAIO ismi altına ilk akıllı telefonunu duyurmuş oldu.

20 Mart’tan itibaren Japonya’daki mobil operatörü B-mobile üzerinden satın alınabilecek olan VAIO Phone, teknik özellikleri olarak üst düzey akıllı telefon sınıfında yer almasa da yine de birçok kişi tarafından tercih edilebilecek özelliklere sahip.

VAIO Phone
VAIO Phone

Android Lollipop sürümüyle gelen VAIO Phone, 5 inç boyutunda 720p ekrana sahip. Yeni akıllı telefonda 1.2 GHz quad-core işlemcisi, 2GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Depolama alanı microSD ile 64GB daha arttırılabiliyor.

13-megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamera bulunan cihazda, ayrıca 2500 mAh‘lik batarya bulunuyor. Bu batarya ise 800 dakikalık konuşma süresi vaadediyor. Sınırsız data paketi seçeneğiyle B-mobile üzerinden satılacak olan VAIO Phone’un fiyatı ise 33 dolar.

VAIO Phone
VAIO Phone

Üst düzey akıllı telefonlar ile yarışamayacak olan VAIO Phone, yine de orta düzey akıllı telefonlara göre gayet iyi özelliklere sahip. Ancak genel olarak dünyaya açılıp, iyi satışlar yapabilecek mi, bunu önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

KAYNAKB-MOBILE

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler