AnasayfaHaberlerTwitter'dan İki Yeni Mobil Hedefleme Seçeneği

Twitter’dan İki Yeni Mobil Hedefleme Seçeneği

Twitter, mobil reklamlar için mobil operatör ve yeni telefon kullanıcıları olarak iki yeni hedefleme seçeneğini duyurdu.

Twitter %80 gibi bir orana tekabül eden 284 milyon aktif kullanıcısının platforma mobil cihazlardan ulaşmasıyla, mobil pazarlamaya verdiği önemi arttırdı.  Reklamverenlerin mobil platformda daha kolay pazarlama politikaları yürütebilmeleri için iki yeni hedefleme seçeneğini uygulamaya koydu. Bundan böyle mobil platformda reklam kampanyaları oluşturulurken; kullanıcıların mobil operatör seçimi ve kullandıkları cihazlar da hedeflenebilecek.

[vc_button title=”Twitter’ın Pek Bilinmeyen 8 Özelliği ve İpuçları” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/twitter-bilinmeyen-ozellikleri-ipuclari”]

Mobil Operatör Hedefleme

Bu hedefleme seçeneği ile mobil platform üzerinde reklam verenler, kullanıcıların operatörlerine göre kampanyalar oluşturabilecekler. Böylelikle farklı kampanyalar için tek bir operatörün kullanıcılarına yönelik reklamlar düzenleyerek, kendileri için en doğru kitleyi hedefleyebilecekler. Aynı zamanda seçilen mobil operatör kullanıcıları dışındaki kitleyi seçmek de bu yeni reklam sistemi ile mümkün. Mobil operatör hedefleme seçeneğinde, ülkelere göre demografik olarak seçim de yapılabiliyor.

Twitter - Mobil operatör hedefleme
Twitter – Mobil operatör hedefleme

Yeni Telefon Kullanıcılarını Hedefleme

Reklamverenler bu seçenek ile yeni aldıkları mobil cihazlarında Twitter’ı ilk kez kullanan yada ilk kez kullanan kullanıcılar hariç olarak iki farklı şekilde hedefleme gerçekleştirebilecekler. Bu aynı zamanda belli mobil operatörleri hedefleme ya da saf dışı bırakma için de geçerli. Mobil cihazlarında Twitter’ı ilk kez kullanan kullanıcıları, zaman aralığına göre daraltmak da mümkün.

Twitter - Yeni telefon kullanıcılarını hedefleme
Twitter – Yeni telefon kullanıcılarını hedefleme

Bu iki yeni uygulama ile sınırları iyice belirlenmiş kitlelere erişmek mümkün olacak. Buna ek olarak markalar geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan mobil işletim sistemi, cihaz markası ve Wi-Fi bağlantısına göre hedefleme seçenekleri ile, reklam kampanyalarında kendileri için en doğru kitleye daha kolay ulaşabilecekler.

Twitter, mobil pazar için geliştirdiği bu iki yeni uygulama ile markalardan da olumlu tepkiler almaya başladı. Şu anda 35 ülkede kullanıma sunulan özelliklerin, yakın zamanda tüm Ads API partnerleri için uygulamaya konulacağı da açıklandı.

Yazan: Dilek Erdensoy

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler