AnasayfaSosyal MedyaTwitter'da Tweetleri DM Yoluyla Göndermek Artık Daha Kolay

Twitter’da Tweetleri DM Yoluyla Göndermek Artık Daha Kolay

Twitter bugünden itibaren kullanıma sunulacak olan yeni bir özelliği daha duyurdu. Tweetlere eklenen yeni DM butonu sayesinde, kullanıcılar artık istedikleri tweetleri arkadaşlarına özel mesajlaşma yoluyla kolay bir şekilde gönderebilecek.

Yeni Mesaj butonu tweetlerde varsayılan olarak yer alan Yanıtla, Retweet ve Beğen butonlarının hemen yanında mesaj ikonuyla yer alıyor. Kullanıcılar herhangi bir tweetteki bu mesaj butonuna tıkladığında ilgili tweeti istediği kişiye DM üzerinden gönderebiliyor.

Twitter Mesaj Butonu

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan ve yeni mesaj butonunu duyuran Twitter, mesaj kullanımı ile ilgili bazı istatistikleri de paylaştı. 2015 yılı içerisinde gönderilen DM’lerdeki artışın %60 olduğunu söyleyen Twitter, DM üzerinden gönderilen tweetlerin sayısının ise %200 oranında artış gösterdiğini vurguladı. Bu sayede tweetlerin daha kolay bir şekilde paylaşılması açısından böyle bir butonu hayata geçirdiklerini belirtti.

Sadece basit birkaç işlem ile kullanılabilen yeni özellik, bugünden itibaren iOS ve Android cihazlarda kullanıma sunulacak. Yani yeni mesaj butonunu kullanabilmek için Twitter uygulamasını son sürüme güncellemek yeterli.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler