AnasayfaSosyal MedyaTwitter'ın Yeni Tasarımı Eski Haline Nasıl Getirilir?

Twitter’ın Yeni Tasarımı Eski Haline Nasıl Getirilir?

Twitter’ın yeni arayüz tasarımını beğenmediyseniz, yapacağınız küçük bir işlem ile yeni tasarımı eskisine benzetebilirsiniz.

GÜNCELLEME (23.04.2014): Bu yazıda belirtilen işlemler, Twitter’ın bir önceki tasarımı için 4 Şubat 2014 tarihinde hazırlanmıştır. Dolayısıyla bu yöntem artık geçersizdir durumdadır.

Yaklaşık olarak iki hafta önce yeni tasarımını aktif etmeye başlayan Twitter, dün itibariyle yeni tasarımını bütün kullanıcılarına uyguladı. Ancak yeni tasarımı beğenen kullanıcıların yanında beğenmeyenlerin sayısı da hayli fazla.

Twitter’ın yeni tasarımının birçok kullanıcı tarafından beğenilmemesi üzerine Bootstrap‘tın yazarı Mark Otto bir script yazdı. Script’i uygulayan kullanıcılar -tamamen olmasa da- eski tasarıma geri dönüş yapabilecek.

Scriptin uygulanmadan önceki ve uygulandıktan sonraki halini aşağıdan görebilirsiniz.

Öncesi

twitter scripti uygulanmadan önce
twitter scripti uygulanmadan önce

Sonrası

twitter scripti uygulandıktan sonra
twitter scripti uygulandıktan sonra

Hazırlanan script ile uygulanan değişiklikler arasında üst menü çubuğu, arayüz renkleri gibi değişiklikler var. Ancak tamamen eski tasarıma dönme gibi bir durum olmadığını belirtelim. Twitter’ın yeni tasarımını değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

Twitter’ın yeni tasarımı nasıl değiştirilir?

  1. Önce tarayıcınıza bir tane stil değiştirme uzantısı ekleyin. Bkz: Chrome, Firefox, Safari.
  2. Uzantıyı ekledikten sonra uzantının ayarlarına girin ve “Yeni stil oluştur/Write new style” butonuna tıklayın.
  3. Bu adreste verilen kodun tamamını kopyalayın ve uzantının ayarlar sayfasındaki boş kod alanına yapıştırın.
  4. Alt kısımdaki “Belirt/Applies” kısmına tıklayarak URL kısmını “Şununla başlayan URL’ler/URLs starting with” şeklinde değiştirin. Sonra yanındaki alana “https://twitter.com” bağlantısını yazın.
  5. Son olarak oluşturduğunuz stil için sol üst taraftan bir isim belirleyin (Örn: Twitter) ve kaydet butonuna basın.
  6. Hepsi bu kadar!

NOT: Değişikliği iptal etmek isteyenler yine ayarlar sayfasından eklediği stili silerek yada uzantıyı tarayıcıdan tamamen kaldırarak işlemi gerçekleştirebilir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler