AnasayfaHaberlerTwitter Mesajlarındaki 140-Karakter Limiti Kaldırıldı

Twitter Mesajlarındaki 140-Karakter Limiti Kaldırıldı

Haziran ayında kaldırılacağı duyurulan Twitter DM’lerindeki 140-karakter limiti, bugün itibariyle resmi olarak uygulamaya girdi.

Tweetlerdeki 140-karakter limiti ile kendisini diğer sosyal ağlardan farklılaştıran Twitter, mesajlarda da (Direct Message, DM) uyguladığı bu limiti artık resmi olarak kaldırdığını duyurdu.

İlk olarak geçtiğimiz Haziran ayında yapılan duyuruda, Twitter DM’lerinde uygulanan bu limitin, Dick Costolo’nun istifasının ardından kaldırılacağı belirtilmişti. Şimdi ise bu uygulama artık hayata geçirilmiş durumda.

Twitter DM 140 karakter limitiTwitter‘ın bu limiti kaldırmasının markalar için de iyi bir fırsat olduğunu söylemek mümkün. Zira marka-müşteri iletişiminde hayli öneme sahip olan Twitter’ın, mesajlaşma servisi de müşteri hizmetleri kapsamında markalara fayda sağlamış olacak. Buna ek olarak mesajlaşma sektöründe rakiplerine göre biraz geride kalan Twitter’ın, bu hamle ile rekabete katılacağı da konu ile ilgili yürütülen tahminler arasında.

Yapılan açıklamada kullanıcıları genel olarak etkileyen bir değişiklik söz konusu değil. Yani tweetlerdeki 140-karakter limiti halen uygulanmaya devam edece;, ancak DM’lerde artık tek seferde istenilen uzunlukta metinler gönderilmiş olacak.

*Yeni özelliği mobilde kullanmak için Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarını güncellemeniz gerekmektedir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler