AnasayfaHaberlerTwitter'a Hintçe Hashtag Desteği Geldi

Twitter’a Hintçe Hashtag Desteği Geldi

Hindistan’a özgü çalışmalarını hızla sürdüren Twitter, son olarak platforma Hintçe hashtag desteği eklediklerini duyurdu.

Twitter’ın Hindistan’a özgü çalışmaları son hızıyla devam ediyor. 2014’ün Kasım ayında Hindistan’daki yatırım faaliyetlerini arttıracağını açıklayan Twitter, ardından Hindistan merkezli cevapsız arama girişimi ZipDial‘ı satın almış ve son olarak ise Hindistan’da bir Ar-Ge tesisi kuracağını duyurmuştu. Hindistan’daki çalışmalarını hızla sürdüren Twitter şimdi de platformda Hintçe hashtag kullanımını aktif ettiği duyurdu.

Hinçte, özellikle Hindistan’ın kuzeyinde 200 milyondan fazla kişinin konuştuğu bir dil. Bu dili konuşan insanlar her ne kadar kendi dillerinde tweet atabiliyor olsalar da, bu dil ile yazılan hashtagler gözükmüyordu. Ancak Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre artık Hintçe yazılan hashtagler de platformda yer alacak (Hindistan’da kullanılan diğer 11 farklı dil ile birlikte).

Geçtiğimiz Pazar günü, Hindistan’ın kriket üzerine düzenlenen Dünya Kupası’nda Pakistan’ı yenmesiyle, Twitter’da popüler hale gelen #जयहिन्द (Jai Hind, Hindistan’da popüler bir slogan) hashtagi, trend olan ilk Hintçe hashtag olarak da tarihe geçmiş durumda.

Hintçe hashtag
Hintçe hashtag

Twitter’ın Hindistan’ın üzerine bu kadar titremesinin ardında ise; Hindistan’daki internet kullanıcılarının hızla artan sayısı, Twitter’ın sahip olduğu trafiğin %78’inin ABD dışından gelmesi ve Twitter’ın özellikle son zamanlardaki düşüş gösteren grafiği nedeniyle bir çıkış yolu aramak istemesi yatıyor.

[vc_button title=”Twitter’ın Pek Bilinmeyen 8 Özelliği ve İpuçları” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/twitter-bilinmeyen-ozellikleri-ipuclari”]

Hindistan’ın bu potansiyelinden faydalanmak isteyen Twitter, bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi yenilikler ile karşımıza çıkacak, hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler