AnasayfaHaberlerTwitter Hindistan'daki Yatırım Faaliyetlerini Arttıracak

Twitter Hindistan’daki Yatırım Faaliyetlerini Arttıracak

Popüler mikroblogging servisi Twitter, platformun en hızlı büyüdüğü ülkelerden biri olan Hindistan’da yatırımların arttırılacağını duyurdu.

Önümüzdeki ay 302 milyon internet kullanıcı sayısına erişmesi beklenen Hindistan, sosyal medya ve internet konusunda en hızlı büyüme gösteren ülkelerden biri haline geldi. Dolayısıyla internet devleri de Hindistan’a daha fazla odaklanmayı ve dolayısıyla bu konudaki yatırımlarını arttırmayı planlarına eklemeye başladı. Bunun ilk örneklerinden biri de popüler mikroblogging servisi Twitter oldu.

[vc_button title=”Twitter’ın Pek Bilinmeyen 8 Özelliği ve İpuçları” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/twitter-bilinmeyen-ozellikleri-ipuclari”]

Twitter’ın Global Medya Başkan Yardımcısı Katie Jacobs Stanton, Hindistan’daki Lok Sabha seçimlerinde atılan 60 milyon tweeti örnek göstererek internet ve sosyal medya pazarının en fazla büyüdüğü ülkelerden olan Hindistan için artık daha fazla yatırım yapacaklarını dile getirdi.

Twitter Global Media Başkan Yardımcısı Katie Jacobs Stanton
Twitter Global Media Başkan Yardımcısı Katie Jacobs Stanton

Twitter her ne kadar 284 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına sahip olsa da, son aylarda bu sayıyı büyütme konusunda oldukça fazla zorluk çekiyor. Twitter’ın sahip olduğu toplam trafiğin %78‘inin ABD dışından gelmesi de şirketi haliyle diğer ülkelere odaklanmaya itiyor. Dolayısıyla Twitter’ın bu konuda ilk olarak Hindistan ve Asya – Pasifik ülkelerinde yatırımlarını arttırmasını ve pazarın merkezi olmak istemesini, ivmesini arttırma konusunda oldukça önemli bir adım olarak görebiliriz.

Yatırımların arttırılması ile birlikte Twitter’ın büyüme grafiği nasıl seyredecek, hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler