AnasayfaHaberlerTwitter DM'ler İçin Web Bildirimlerini Aktif Etti

Twitter DM’ler İçin Web Bildirimlerini Aktif Etti

Twitter kullanıcıları artık platform üzerinde aldığı mesajlar (DM’ler) için tarayıcı üzerinden bildirimler alacak.

İçerikleri hızlı ve aktif bir şekilde sunmasıyla ön plana çıkan Twitter, yeni mesaj bildirimleriyle masaüstü platformlarında da kullanım oranını arttırmak istiyor.

Kısa bir süre önce DM (Direkt Mesaj) için belirlenen 140 karakter limitini kaldırdığını duyuran Twitter, şimdi de masaüstü platformlarda DM’ler için yeni bir bildirim sistemini kullanıma sundu.

Masaüstü (web) platformlar için aktif edilen DM bildirimleri, tarayıcının sağ üst tarafında beliriyor. Kullanıcıya gönderilen DM’nin hemen ardından gelen bildirime tıklandığında ise kullanıcı doğrudan mesaj içeriğine yönlendiriliyor.

twitter dm bildirimleri

Twitter her ne kadar önce mobil odaklı bir platform olsa da, masaüstü için yapılan yenilikler, platformu özellikle ofis, ev gibi ortamlarda web üzerinden kullanan kişiler için önem arz ediyor.

Mesajlaşma platformlarının bir anda popüler hale gelmesiyle birlikte bu alanda geri kalmak istemeyen (aslında biraz geri kalmış olan) Twitter, DM servisine getirdiği yenilikler ile bu eksikliğini biraz gidermek istediği aşikar. Ancak WhatsApp, Facebook Messenger, Google Hangouts vs gibi platformlar ile rekabet düzeyine gelebilecek kadar kullanışlı olup olamayacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

KAYNAKTWITTER

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler