AnasayfaHaberlerTwitter'da DM İçin Takip Etme Zorunluluğu Kalktı

Twitter’da DM İçin Takip Etme Zorunluluğu Kalktı

Twitter’a gelen yeni bir özellik sayesinde artık sizi takip etmeyen kullanıcılardan da mesaj alabileceksiniz.

Twitter‘a küçük ama oldukça önemli bir özellik daha geldi. Buna göre kullanıcıların artık takip zorunluluğu olmadan birbirleri arasında mesajlaşabilecekler.

Daha önceden Twitter’da kullanıcılar, DM (Direct Message) atabilmek için karşılıklı olarak birbirlerini takip etmeleri gerekiyordu. Ardından Twitter bu zorunluluğu tek tarafa düşürerek, DM için sadece mesaj atacak kişinin takip etmesini şart koştu. Şimdi ise bu zorunluluğu da ortadan kaldırarak artık herkesin birbirleriyle takipleşmeden mesajlaşabileceği bir özelliği daha platforma getirdi.

Twitter DM Ayarları
Twitter DM Ayarları

Twitter’a gelen bu yeni özelliği kullanabilmek için Twitter Ayarları sayfası üzerinde küçük bir değişiklik yapmanız gerekiyor. Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik > Direkt Mesajlar (sayfanın en altında) kısmından Receive Direct Messages from anyone seçeneğini işaretlemeniz durumunda sizi takip eden/etmeyen herkesten mesaj alabileceksiniz.

Twitter’ın yeni özelliğinin farklı sorunları da beraberinde getirip getirmeyeceği ise merak konusu. Çünkü Twitter üzerinden gönderilen spam içeriklerin bir kısmı mesajlar üzerinden uygulanıyor. Dolayısıyla bu özelliği manipüle ederek platformdaki spam içerik sayısını arttıracak olan birçok yazılım da (bot sistemler vs) beraberinde gelebilir. Zira Twitter’ın spamlar ile ilgili ciddi bir gerçeği var (Bkz: Twitter’ın Yaklaşık %10’u Spamdan Oluşuyor).

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler