AnasayfaHaberlerTwitter "Cevapsız Arama" Girişimi ZipDial'ı Satın Alabilir

Twitter “Cevapsız Arama” Girişimi ZipDial’ı Satın Alabilir

Söylentilere göre Twitter, Hindistan merkezli cevapsız arama girişimi ZipDial’ı satın alma konusunda çalışmalar yapıyor.

Twitter’ın, platformun en hızlı büyüdüğü ülkelerden biri olan Hindistan’da yatırım faaliyetlerini arttıracağı ile ilgili bazı gelişmeleri sizlerle paylaşmıştık. Trafiğinin %78’inin dışarıdan geldiği Twitter, buna göre 300 milyondan fazla internet kullanıcısı bulunan Hindistan’da çeşitli yatırımlar yaparak kullanıcı kitlesini genişletme konusunda çeşitli yatırımlar ve çalışmalar yapacaktı. Bu bağlamda son gelen haberler de Twitter’ın bu konuda ciddiyetini ortaya koyuyor. Zira söylentilere göre Twitter, Hindistan merkezli “Cevapsız Arama” girişimi ZipDial’ı satın almak istiyor.

ZipDial, 2010 yılında hizmete başlayan ve cevapsız çağrılar konusunda kullanıcılara ücretsiz bilgilendirme yapan (Yo benzeri) Hindistan’a özgü bir girişim. Twitter ise bu girişim için kolları sıvamış durumda. Hatta TechCrunch’ın haberine göre satın alma işlemi çoktan gerçekleşti. Habere göre satın alma miktarı 30-40 milyon dolar civarında. Ancak her iki taraftan da gelen resmi bir açıklama henüz bulunmuyor.

ZipDial
ZipDial

Bir başka söylenti de ZipDial ile sadece Twitter’ın ilgilenmediğini söylüyor. Bu girişim ile bir diğer sosyal medya devi Facebook da ilgileniyor. Ancak bununla ilgili de henüz net bir bilgi yok.

Bakalım ilerleyen günlerde Twitter’ın Hindistan yatırım faatliyetleri hangi doğrultuda ilerleyecek, hep birlikte görmüş olacağız.

GÜNCELLEME: Twitter ZipDial girişimini satın aldığını resmi olarak duyurdu. İlgili açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler