AnasayfaSosyal MedyaTikTok hızla yayılan intihar videosunu kaldırmaya çalışıyor

TikTok hızla yayılan intihar videosunu kaldırmaya çalışıyor

Pazar günü dolaşıma giren video hızla yayılmaya başladı.

Popüler video paylaşım platformu TikTok, silah kullanarak intihar eden bir adamın görüntülerini kaldırarak ve görüntüyü tekrar yükleyen hesapları kapatarak videoyu dolaşımdan kaldırmaya çalışıyor.

İlk olarak Facebook’ta ortaya çıkan video, daha sonra diğer sosyal medya uygulamalarında da paylaşılmaya başladı. Video TikTok’ta yayıldıktan sonra pek çok kullanıcı diğer kişileri bu videoya karşı uyarıp masasının başında oturan gri sakallı bir adam videosu görürlerse izlemekten kaçınmalarını belirtti. Bazı kullanıcıların belirttiğine göre bu videoyu daha zararsız görünen TikTok videolarının arasına gizlemeye çalışanlar da var.

TikTok yaptığı açıklamada intihar görüntüleri içeren veya intihara teşvik eden videoların sistemleri tarafından tespit edilip kaldırıldığını belirtti. Görüntüleri tekrar paylaşmaya çalışan hesapların kaldırıldığını söyleyen TikTok, videoları rapor ederek videodaki kişiye ve yakınlarına saygı gösteren kullanıcılara teşekkür etti.

Daha önce Reddit, Facebook, Instagram gibi sosyal medya sitelerinde de ortaya çıkan bu tür videolardan kaçınmak, bütün videoları tek bir akışa aktarılan TikTok üzerinde daha zor olabiliyor. Bu yüzden TikTok kullanıcıları videodaki içerik hakkında diğer kişileri uyarmak konusunda daha dikkatli davranıyor.

Konuyla ilgili olarak Instagram’da da bu video ile ilgili uyarılar çıkmaya başladı. Twitter üzerinde de bazı ebeveynler çocuklarının videoyu görüp korktuğundan bahsetti.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler