AnasayfaHaberlerThe Interview Filmi Tüm Tehditlere Rağmen Yayınlandı

The Interview Filmi Tüm Tehditlere Rağmen Yayınlandı

Sony hack skandalının sebebi olan The Interview filmi, sayısız tehdit ve saldırılara rağmen Google Play, YouTube, Xbox Video gibi platformlarda yayınlandı.

Sony Pictures’in yaklaşık olarak son 1 aydır yaşadığı sıkıntılar ve saldırı sürecinde yaşanan gelişmeler bazı kararların kesinleşmesiyle sonuçlanacak gibi görünüyor. Zira Sony hack skandalının merkezinde yer alan The Interview filmi, Guardians of Peace (GOP) hacker grubu tarafından yapılan tüm tehdit ve hack saldırılarına rağmen yayınlandı. Film Google Play, YouTube Movies, Xbox Video ve kendi web sitesi olan seetheinterview.com adresinde yayınlandı. (Filmi izlemek için kiralama (5.99 dolar) ve satın alma (14.99 dolar) seçenekleri bulunuyor)

Sony Hack Saldırısı ile ilgili tüm detayları Sony Pictures Hack Skandalı ve Saldırı Süreci başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

The Interview
The Interview (Kaynak: Sony Pictures)

Son dönemde en çok konuşulan ve konuşulacak olan The Interview filminin yayınlanmaması için hack saldırıları düzenleyen GOP hacker grubu, Sony Pictures şirketine ve şirket çalışanlarına birçok tehdit içerikli e-postalar ve çeşitli dökümanlar göndermişti. Saldırıyı ilk etapta çok fazla dikkate almayan Sony, daha sonra işin ciddiyetini kavrayarak GOP’un The Interview filminin galasını iptal etme talebini kabul edeceği ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Ancak ABD Başkanı Barack Obama’nın da aralarında bulunduğu birçok kişi ve kurum Sony’nin geri adım atmaması konusunda uyarılarda bulununca Sony de filmi yeniden yayınlama kararı almıştı. (Bu süreç zarfında Kuzey Kore ciddi internet sıkıntıları yaşamıştı).

The Interview fragmanı

Konu ile ilgili olarak Google gibi teknoloji devleri de bu konudaki tavrını ortaya koyarak Sony’nin yanında bulunduğunu ifade eden ve filmin kendi platformlarında da yayınlandığını söyleyen tweetler attı.

Filmin yönetmeni ve oyuncularından olan Seth Rogen de tüm saldırılara ve tehditlere rağmen filmin yayınlanması ile ilgili olarak çeşitli tweetler attı. Sony’ye teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Sony hack saldırıları ve The Interview filmi ile ilgili gelişmeleri Sony Pictures Hack Skandalı ve Saldırı Süreci başlıklı yazımızdan takip edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler