AnasayfaHaberlerSosyal Ölçüm ve İzleme Aracı Klout 200 Milyon Dolara Satıldı

Sosyal Ölçüm ve İzleme Aracı Klout 200 Milyon Dolara Satıldı

Popüler sosyal ölçüm ve izleme aracı Klout, Lithium Technologies tarafından 200 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Kullanıcıların sosyal medya platformlarını ve burada yaptıkları etkileşimleri inceleyerek kullanıcıya puan veren Klout, artık Lithium Technologies’in bünyesine girdi.

Konu ile ilgili Re/Code tarafından yapılan habere göre daha önce de konuşulan satın alma işlemi resmi olarak gerçekleşmiş durumda. Artık Klout, 200 milyon dolar karşılığında Lithium Technologies’e ait. Resmi açıklama ise Lithium Technologies tarafından bugün düzenlenecek olan basın toplantıı ile yapılacak.

Klout
Klout

Son zamanlarda arayüz ve temel işleyişi ile ilgili yeniliklere giden Klout, birçok kişi tarafından sosyal medya için önemli bir metrik haline gelmişken, bazı kişiler ise Klout’un gereksiz ve önemsiz bir platform olduğu belirtiyor. Ancak 2008 yılında hizmete başlayan Klout’un oldukça fazla olan kullanıcı sayısı ve toplanan veri sayılarını hesaba kattığımızda, Klout’un değerli bir platform olduğunu söyleyebiliriz.

KAYNAKRe/Code

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler