AnasayfaSosyal MedyaSosyal Medya Platformlarına Erişim Yine Yavaşlatıldı

Sosyal Medya Platformlarına Erişim Yine Yavaşlatıldı

Geçtiğimiz hafta Gaziantep’te yaşanan üzücü terör saldırısının ardından Facebook, Twitter ve YouTube platformlarına bant genişliği daraltma işlemi uygulanmıştı. 25 Ağustos 2016 tarihinden itibaren ise Türkiye’deki kullanıcılar yine aynı erişim problemlerini yaşamaya başladı.

Facebook, Twitter ve YouTube’a girmek isteyen kullanıcılar, resmi olarak bir yasaklama söz konusu olmasa da internet servis sağlayıcıların bant genişliği daraltma işlemi sebebiyle bu platformlara girmekte sıkıntı çekiyor.

Turkey Blocks isimli Twitter hesabının verdiği bilgiler de bu yavaşlatma işleminin uygulandığını bizlere gösteriyor. Bilgilere göre Facebook, Twitter ve YouTube tüm internet servis sağlayıcılar tarafından erişime engellendiği görülüyor. Instagram‘ın ise sadece Superonline tarafından yavaşlatıldığı belirtiliyor.

Terör olayları sonrası medya kanallarına uygulanan yayın yasağı, bazı sosyal medya platformlarını da etkiliyor. Ancak bu kez herhangi bir terör saldırısı olmamasına rağmen erişim yasağının neden uygulandığı bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak herhangi bir resmi açıklama ise yapılmış değil.

An itibariyle normal yollardan erişim sağlanamayan kullanıcılar, sadece VPN, TOR, ZenMate gibi alternatif erişim kanalları üzerinden bu platformlara giriş yapabiliyor. Sebebi bilinmediği için bu erişim engelinin ne zaman kaldırılacağı ise henüz bilinmiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler