AnasayfaHaberlerSony'den Vaio Kullanıcılarına Windows 10 Uyarısı!

Sony’den Vaio Kullanıcılarına Windows 10 Uyarısı!

Sony, Vaio marka laptopların optimize edilmeden Windows 10’a geçiş yapmamaları konusunda kullanıcılarını uyardı.

Microsoft’un popüler yeni işletim sistemi sürümü Windows 10, kullanıma sunulduğu günden bu yana herkesin ilgi odağı haline geldi. Bu da, ilgisi olanlar başta olmak üzere birçok kişiyi yeni işletim sistemini yüklemeye sevk etti. Ancak Sony, geçiş işlemi için acele edilmemesi konusunda kullanıcılarını uyarıyor.

Sony tarafından yapılan açıklamada, Vaio marka laptopların yeni Windows sürümüne optimize edilmeden geçiş yapılmaması gerektiği ifade edildi.

Sony an itibariyle sürücülerini Windows 10 için uygun hale getirmeye devam etse de, bazı kullanıcılar bu güncellemeyi ancak önümüzdeki sene alabilecek.

Vaio birimi her ne kadar geçtiğimiz sene bir başka Japon firmasına satmış olsa da, Sony’nin hali hazırda var olan bilgisayarlardan hala sorumlu olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle Windows 10 Yükseltme programını desteklenen Vaio modelleri üzerinde çalışıldığı; ancak çalışmalar bitmeden geçiş yapılmaması gerektiği özellikle vurgulanıyor.

Sony’nin bu uyarıyı (ve güncellemeleri) neden bu kadar geç yaptığı da merak konusu. Zira Windows 10’un piyasaya çıkmasının üzerinden hayli zaman geçti. Hatta yeni işletim sisteminin çok kısa sürede milyonlarca cihaza ulaştığı da biliniyor.

Güncellemelerin Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapabilen tüm kullanıcıları kapsayıp kapsamadığı da henüz bilinmiyor. Zira yapılan açıklamada Windows 8 ve 8.1 sürümlerine yer verilirken; Windows 7’den bahsedilmiş değil. Ancak yine 2016’da gelmesi beklenen sürücü güncellemelerinin Windows 7 kullanıcılarını da içermesi bekleniyor.

KAYNAKSONY

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler