AnasayfaHaberlerSnapchat'ten Bir Yeni Reklam Formatı Daha Gün Yüzüne Çıktı

Snapchat’ten Bir Yeni Reklam Formatı Daha Gün Yüzüne Çıktı

Yeni gelir modelleri arayışına devam eden Snapchat, Amerikan Müzik Ödülleri’nde bir yeni reklam modelini daha gün yüzüne çıkardı.

Anlık fotoğraf ve video paylaşım platformu Snapchat, duyurduğu reklam formatlarına bir yenisini daha ekledi. İlk kez Amerikan Müzik Ödülleri’nde (American Music Awards, AMA) gün yüzüne çıkan bu yeni reklam formatı Samsung partnerliğinde gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz Haziran ayında, tamamen kullanıcılar tarafından çekilen fotoğraflar ile canlı etkinliklerin listeler halinde deneyimlenmesini sağlayan Snapchat, bu çalışmasının başarıya ulaşmasının ardından bu özelliği reklam formatına çevirdi. Amerikan Müzik Ödülleri’nde uygulanan yeni reklam formatı için ilk olarak Samsung ile anlaşma sağlandı.

Snapchat - Sponsorlu Samsung Reklamı
Snapchat – Sponsorlu Samsung Reklamı

Amerikan Müzik Ödülleri’nde uygulanan ilk sponsorlu reklam formatında kullanılan sahne arkası, kırmızı halı ve ana sahnede çekilen fotoğraflarda “SPONSORED” yazısı ve Samsung logoları yer aldı.

[vc_button title=”Markalar Snapchat’i Kullanmalı Mı? (+İNFOGRAFİK)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/markalar-snapchat-i-kullanmali-mi”]

Geçtiğimiz Ekim ayında ilk reklam formatını duyuran Snapchat, ardından kullanıcıların platform üzerinden para göndermesini sağlayan Snapcash‘i duyurmuştu. Özellikle son dönemlerde gelir modellerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapan Snapchat, bu gibi reklam modellerinin devamını getirir mi bilinmez ancak yeni reklam formatları ile ilgili çalışmalarını sürdürme konusunda ısrarcı gibi görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde gelir modelleri ile ilgili nasıl bir yol izleyecek hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKWERSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler