AnasayfaSosyal MedyaPinterest'te Pinlere "Öne Çıkar" Butonu Geliyor

Pinterest’te Pinlere “Öne Çıkar” Butonu Geliyor

Pinterest’in en etkili reklam modeli olan “Sponsorlu Pinler”, pinlere eklenen yeni buton sayesinde artık çok daha kolay ve hızlı bir şekilde oluşturulabilecek.

Pinterest, Facebook’taki gönderiyi öne çıkarma özelliğine benzeyen yeni bir butonu kullanıma sunuyor. İlk olarak 2013 yılında kullanıma sunulan ve o zamandan beri oldukça işletmeler ve markalar tarafından sık bir şekilde kullanılan Sponsorlu Pinler, pinlere eklenen yeni bir reklam butonu sayesinde artık çok daha pratik bir şekilde (Pinterest’e göre sadece 9 saniyede) oluşturulabilecek.

Pinterest Promote Butonu

“Promote” veya Facebook’taki gibi “Öne Çıkar” şeklinde karşımıza çıkacak olan yeni buton sayesinde reklamverenler, reklam oluşturma sürecinde boğulmadan doğrudan istediği pini kolay bir şekilde öne çıkarabilecek. Yeni buton hem yeni bir pin oluştururken, hem de panolardaki daha önce paylaşılmış pinler üzerinden kullanılabilecek.

Pinterest Sponsorlu Pinler

Kendine özel bir kitlesi sebebiyle reklam konusunda diğer platformlardan daha etkili olan Pinterest, çeşitli reklam modelleri ile küçük büyük birçok işletmeye daha fazla kişiye ulaşma imkanı sunuyor. Sponsorlu Pinler ise bu noktada en fazla tercih edilen reklam modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla yeni butonun, reklam vermek için çok fazla vakit harcamak ve ayrıntılarda boğulmak istemeyen reklamverenler için kullanışlı olacağını söylemek mümkün.

İlk olarak ABD’de kullanıma sunulacak olan yeni butonun diğer ülkelerde ne zaman aktif edileceği ise bilinmiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler