AnasayfaHaberlerPinterest'in "Promoted Pins" Reklamları Yayına Başladı

Pinterest’in “Promoted Pins” Reklamları Yayına Başladı

Pinterest, daha önce planlamasını yaptığı “Promoted Pins – Sponsorlu Pinler” reklamlarını bazı kullanıcılarına göstermeye başladı.

Yaklaşık olarak 20 gün önce duyurduğumuz Pinterest’in ilk reklam modeli olan Promoted PinsSponsorlu Pinler, bugün bazı kullanıcılara gösterilerek yayınlamış oldu.

Resim imleme platformu olan Pinterest, artık yapılan yatırımların geri dönüşünü almak istediğini daha önce belirtmişti. Bunun üzerine ilk reklam modeli olan “Promoted Pins” ile platform üzerinde reklam yayınlamaya başlayacağını duyurmuştu. Şimdi ise bahsi geçen reklam modeli bazı kullanıcılara gösterilerek sistem hayata geçirilmiş oldu.

Kullanıcılara gösterilen Promoted Pins reklam modeline baktığımızda; sponsorlu olan gönderilerin altında “Promoted Pins” ibaresi yer alıyor. Onun hemen sağ tarafında, tıklanabilir gri bir ikonu yerleştirilmiş. İkona tıklandığında reklamveren Pinterest hesabı ve açıklaması gösteriliyor. Ayrıca karşımıza çıkan “Learn More” butonuna tıklandığında ise, Pinterest CEO’su Ben Silbermann’ın reklam sistemi ile ilgili yazdığı blog yazısına yönlendirilme yapılıyor.

Pinterest Promoted Pins
Pinterest Promoted Pins

Ben Silbermann, Promoted Pins sisteminin şimdilik belirli markalar için uygulandığını, ilerleyen günlerde bunu genişleteceklerini bildirdi.

Pinterest’in reklam sisteminin bununla ibaret olduğunu söylemek şimdilik doğru değil. Çünkü Pinterest reklam sistemi üzerinde hala çalışmalara devam ediyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler