AnasayfaHaberlerPinterest Mobilde "Satın Al" Özelliğini Duyurdu

Pinterest Mobilde “Satın Al” Özelliğini Duyurdu

Pinterest’e geleceği düşünülen platform üzerinden satın alma özelliği, artık resmiyete kavuştu.

Geçtiğimiz Şubat ayında platforma satın alma özelliğini getireceği söylentileriyle gündeme gelen Pinterest, bu özelliğini artık resmi olarak duyurdu.

Duyurulan yeni mavi “Satın Al” butonu ile kullanıcılar, satın almak istedikleri ürünleri artık başka bir siteye yönlendirilmeden doğrudan Pinterest üzerinden satın alabilecekler.

İlk olarak bu ayın sonlarına doğru iOS kullanıcıları için aktif edilecek olan yeni özellik, Android ve webe ise daha sonra gelecek.

Pinterest’in bu yeni özellik için anlaştığı partnerler arasında şimdilik Macy’s, Neiman Marcus, Nordstroms gibi yerel markalar yer alıyor. Pinterest üzerindeki satın alma özelliğinin sahip olduğu ödeme seçenekleri arasında ise kredi kartı ve Apple Pay bulunuyor.

Pinterest Satın Al

Pinterest’in ilk reklam modeli olan Promoted Pins Eylül 2013’te duyurulmuş; yaklaşık bir ay sonra yayına alınmıştı. Geçtiğimiz Mart ayında ise gelişmiş hedefleme ve hareketli pinleri duyuran Pinterest, bu sayede reklamverenlere daha profesyonel seçenekler sunmaya başlamıştı.

Yeni “Satın Al” özelliğinin de Pinterest için oldukça avantajlı bir hamle olduğunu söylemek mümkün. Zira platformda ürünlerle ilgili pinler çok sayıda yer alıyor ve bu pinler ciddi oranda ilgi görüyor. Ayrıca ziyaretçilerinin %80‘i mobilden geldiği düşünüldüğünde, Pinterest’in bu özellik ile kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlayacağı da söylenebilir.

Pinterest Satın Al

Pinterest ayrıca güvenli alışveriş kapsamında 2 milyon ürün için Shopify ve Demandware gibi firmalar ile iş birliği sağlayacak. Daha önce de belirtiğimiz üzere ödeme sistemleri hizmeti sunan ve aynı zamanda Facebook ve Twitter ile de aynı konu üzerinden anlaşma sağlayan San Francisco merkezli Stripe firması ve buna ek olarak Braintree ile de partnerlik sağlayacak.

Man-O-Flage: Erkeklere Pinterest’i Sevdiren Chrome Uzantısı

Yeni özellik için hazırlanan tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler