AnasayfaHaberlerPinterest Çalışanlarının %40'ını Kadınlar Oluşturuyor

Pinterest Çalışanlarının %40’ını Kadınlar Oluşturuyor

Pinterest şirket çalışanları ile ilgili bir rapor yayınladı. Rapora göre çalışanların %40’ını kadınlar oluştururken, %50’si de Kafkas kökenli…

Popüler resim imleme platformu Pinterest, şirket çalışanları ile ilgili bazı bilgilerin yer aldığı bir rapor yayınladı. Rapora göre Pinterest çalışanları arasında Google, Facebook ve Twitter gibi internet devlerine göre daha fazla kadın bulunuyor.

Pinterest tarafından yayınlanan rapora göre şirketin toplam çalışanlarının %40’ını kadınlar oluşturuyor. Bu rakam ise yaklaşık olarak Google’da ve Twitter’da %30, Facebook’ta %31 oranında seyrediyor. Dolayısıyla bu 4 büyük internet devi arasında kadın çalışan oranına en fazla Pinterest sahip olmuş oluyor.

Buna da bir göz atın >> Pinterest Hakkında Bilmeniz Gereken 26 İstatistik [+İNFOGRAFİK]

Ortalama alındığı zaman erkek çalışanların daha baskın gözüktüğü raporda, kadın çalışanların yoğun olduğu tek departman “İş/Business” departmanı olarak karşımıza çıkıyor. “Yönetim/Leadership” departmanı ise kadın çalışanların en az yer aldığı departman.

Pinterest çalışanları etnik köken ve cinsiyet raporu
Pinterest çalışanları etnik köken ve cinsiyet raporu

Raporda çalışanların cinsiyetlerini gösteren verilerin yanı sıra, etnik kökenleri ile ilgili veriler de yer alıyor. Pinterest çalışanlarının %50’sinin Kafkas kökenli olması raporun ilgi çeken verilerinden biri.

Diğer büyük firmalara nazaran daha fazla Asya kökenli çalışanı olan Pinterest, bünyesinde %42 oranında Asya kökenli çalışan barındırıyor. Diğer etnik kökenler ise %2 oranında İspanyol, %1 oranında Afrika kökenli Amerikalılardan oluşuyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler