AnasayfaSosyal MedyaPeriscope 1 Yaşında!

Periscope 1 Yaşında!

Popüler canlı yayın platformu Periscope 1 yaşına girdi. Dolu dolu bir yılı geride bırakan canlı yayın platformuyla ilgili güncel istatistikler de resmi blogu üzerinden paylaşıldı.

İlk olarak 26 Mart 2015 tarihinde kurulan Periscope, aradan geçen bir yılın ardından birçok kilometre taşını da geride bıraktı. Konuyla ilgili olarak resmi Medium blogu üzerinde yapılan açıklamada bu süre zarfında Periscope’un sahip olduğu bazı istatistikler de paylaşıldı.

Periscope istatistikleri 1

Yapılan açıklamaya göre Periscope 1 yıl içerisinde toplam 200 milyon canlı yayın sayısına ulaşmış durumda. Ayrıca Periscope kullanıcılarının Android ve iOS uygulamaları üzerinden her gün ortalama izledikleri canlı yayın süresinin ise 110 yıl olduğu belirtildi. Bu sayının Ağustos 2015’te 40 yıl olduğu düşünüldüğünde Periscope’un 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde ne denli büyüme gösterdiğini görmek mümkün.

Periscope ekibi ayrıca platformun 1 yıllık geçmişindeki önemli noktaları da grafiğe dökmüş durumda. Periscope’un kurulduğu günden Twitter entegrasyonuna, Android uygulamasının kullanıma sunulmasından GoPro desteğine kadar birçok önemli noktaya aşağıdaki görselden ulaşmak mümkün.

Periscope 2016 infografik

Periscope’un verdiği bilgilerin bununla sınırlı olduğunu da belirtmekte fayda var. Zira an itibariyle Periscope’un sahip olduğu kullanıcı sayısı, web sürümünün istatistikleri veya diğer veriler henüz paylaşılmış değil. Ancak 1 yıl içerisinde sahip olduğu istatistikler düşünüldüğünde, canlı yayın platformunun oldukça iyi bir noktaya geldiğini söyleyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler