AnasayfaİnternetPayPal'ın Türkiye'de Kapanmaması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

PayPal’ın Türkiye’de Kapanmaması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Dünyanın en popüler online ödeme sistemlerinden olan PayPal, dün yaptığı bir açıklama ile BDDK lisansı alamadığı için Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıklamıştı. Kısa süre içerisinde ise PayPal’ın bu kararı Türkiye genelinde büyük etki yarattı ve bu bağlamda çeşitli kampanyalar başlatıldı.

Tepki olarak başlatılan kampanyalardan en fazla ilgi görenlerden biri Change.org üzerinden başlatılan “PayPal Türkiye’de Kapanmasın” isimli imza kampanyası oldu. PayPal ve BDDK’nın muhatap alındığı kampanya, kısa süre içinde büyük destek gördü ve binlerce kişi tarafından imzalandı.

Changeorg-paypal-turkiye

Kampanya açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi:

Paypal BDDK’dan lisans alamadığı için 6 Haziran’dan itibaren Türkiye’deki tüm faliyetlerini durduracağını açıkladı.

Paypal’ın Türkiye’de kapanmasını istemiyoruz. Birçok kişi ve kurum, Paypal ile ödeme almakta ve ödemelerini Paypal ile yapmakta. Yurt dışından birçok müşterisi olan firmalar, bu karar nedeniyle zor duruma düşecek ve hatta yurt dışındaki müşterilerinin büyük bir kısmını kaybedeceklerdir.

Aynı zamanda internetten güvenli bir şekilde alışveriş yapan birçok kullanıcı da bu durumdan olumsuz etkilenecektir.

Ekşi Sözlük yazarlarından LÖSEV’e bağış kampanyası

PayPal’ın Türkiye’de kapanmasına tepkiler sürerken bu durumu faydalı bir sosyal harekete dönüşterenler de oldu. Ekşi Sözlük’te açılan “paypal hesaplarımızla lösev’e bağış kampanyası” isimli başlık altında kullanıcıların PayPal hesaplarında kalan paraların Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlanması çağrısı yapıldı. Birçok kişi bu kampanyaya katıldı ve küçük miktarların birikmesiyle büyük bir bağış toplandı (ve hala toplanmaya devam ediyor.)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler