AnasayfaİnternetPayPal Türkiye'deki Faaliyetlerini Durdurdu!

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Dünyaca popüler online ödeme sistemi PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı!

PayPal resmi sitesinden yapılan açıklamada Türkiye’den çekilme kararının ardında şirketin BDDK lisansı alamaması gösterildi. Açıklamada ayrıca gerekli izinlerin alınması durumunda yeniden hizmet verebilecekleri de vurgulandı.

Herhangi bir değişiklik söz konusu olmadığı takdirde PayPal kullanıcıları 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacak. Ancak PayPal hesaplarına giriş yapabilecek ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilecekler.

PayPal Türkiye 2016

Açıklamanın tam metni ise şöyle:

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler