AnasayfaSosyal MedyaPapa Francis Instagram Hesabı Açtı ve Bir Rekora İmza Attı

Papa Francis Instagram Hesabı Açtı ve Bir Rekora İmza Attı

Sosyal medya platformlarını en etkin kullanan din adamlarından biri olan Papa Francis, 2013 yılında bir Twitter hesabı açmış ve kısa sürede milyonlarca kişi tarafından takip edilmişti. Şimdi ise attığı bir tweet ile artık Instagram’da da yer aldığını duyurdu.

“Tanrının şefkat ve merhamet yolunda sizlerle birlikte yürümek için Instagram’da yeni bir yolculuğa çıkıyorum.” tweeti ile Instagram hesabı açtığını duyuran Papa Francis, kısa süre içinde Twitter’daki popülaritesini Instagram’a da taşıdı.

@francisus ismi ile açtığı Instagram hesabı, yeni bir rekoru da beraberinde getirdi. Öyle ki Instagram hesabını açmasının hemen ardından, 12 saat içinde 1 milyon takipçiye ulaştı. Buna benzer bir diğer rekor ise David Beckham’a aitti. Ancak David Beckham aynı sayıya 24 saat içinde ulaşabilmişti.

Pope Francis’in ilk Instagram paylaşımı ise yaklaşık 300 bin beğeni ve 35 bine yakın yorum almış durumda.

Papa Francis’in bir Instagram hesabı açması çok da sürpriz bir durum değil. Zira Papa Francis geçtiğimiz hafta Instagram kurucusu ve CEO’su Kevin Systrom ile bir araya gelmiş; farklı kültür ve farklı dillere sahip insanları birleştirme konusunda görsellerin gücünden bahsedilmişti.

KAYNAKWeRSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler