AnasayfaTeknolojiNike'dan Kendi Kendini Bağlayan Ayakkabı: HyperAdapt 1.0

Nike’dan Kendi Kendini Bağlayan Ayakkabı: HyperAdapt 1.0

Teknolojiyi her fırsatta ürünlerine uygulayan Nike, bu sefer yenilikçi ve bir o kadar ilginç bir ayakkabı ile karşımıza çıkıyor. Nike’ın HyperAdapt 1.0 adını verdiği yeni ayakkabı modeli, ayakkabı bağcıklarını kendi kendine bağlıyor.

Nike’ın akıllı ayakkabı olarak tabir edebileceğimiz HyperAdapt 1.0 modeli, bağcıklı ayakkabıları seven ancak bu bağcıkları bağlamayı pek sevmeyen kişiler için adeta hayat kurtarıcı bir özelliğe sahip. Öyle ki ayakkabının yan tarafına entegre edilen tuşa basıldığında, ayakkabı kendi bağcıklarını otomatik olarak kendisi bağlıyor.

Ayakkabı tasarımcısı Tinker Hatfield ise Nike’ın bir sonraki aşamada bu modellerde olduğu gibi teknoloji odaklı, otomatize edilmiş sistemler kullanan ayakkabılar üzerinde yoğunlaşacağını belirtiyor.

HyperAdapt-1.0

Nike ayrıca yakın zamanda bu tuşun da ortadan kaldırılacağını belirtiyor. Yani önümüzdeki dönemde çıkartılacak olan buna benzer yeni Nike modellerinde, herhangi bir tuşa basılmaya gerek duyulmadan otomatik olarak bağlama işlemleri yapılmış olacak.

Ayak Hareketlerinizi Analiz Eden Akıllı Ayakkabı: IOFIT

Üç farklı renk seçeneğine sahip olan HyparAdapt modelleri 2016’nın sonlarına doğru satışa sunulmuş olacak. Sadece Nike+ üyelerinin satın alabileceği bu akıllı ayakkabı için herhangi bir fiyat ise belirtilmiş değil.

HyperAdapt 1.0 için hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

KAYNAKNike News

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler