AnasayfaHaberlerMicrosoft'un Yeni CEO'su Satya Nadella mı Olacak?

Microsoft’un Yeni CEO’su Satya Nadella mı Olacak?

Söylentilere göre Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer’in yerini alacak olan isim: Satya Nadella.

Steve Ballmer’in emekliye ayrılacağını açıklamasının ardından herkes yeni CEO’nun kim olacağı konusunu merak ediyordu. Bloomberg ve Recode‘daki söylentilere göre ise yeni CEO, Microsoft’un şu anki Bulut ve Girişim bölümü başkanı olan Satya Nadella olacak.

2013 yılının Ağustos ayında emekliye ayrılacağını belirten Steve Ballmer, yeni CEO seçilene kadar 1 sene boyunca görevine devam edeceğini söylemişti. Buna göre Bill Gates’in yönettiği kurul tarafından seçilecek olan yeni CEO, 2014’ün Ağustos ayında görevi devralacak.

Satya Nadella’nın dışında yeni CEO koltuğuna getirilmesi beklenen isimler arasında; Nokia CEO’su Stephen Elop, Netflix CEO’su Reed Hastings, eBay CEO’su John Donahoe ve Microsoft COO’su Kevin Turner gibi isimler de yer alıyordu. Ancak söylentilere göre Bill Gates ve yönetim kurulu, yeni CEO için 46 yaşındaki Satya Nadella’da karar kılmış durumda. Eğer söylentiler doğru ise Nadella Ağustos ayında görevi Steve Ballmer’den devralacak.

Bunun dışında konuşulan önemli bir değişiklik daha var. Bloomberg’in haber sunucusu Emily Chang’ın Twitter üzerinden verdiği bilgiler Bill Gates‘in de yer değişikliği yapacağı yönünde. Chang’ın attığı tweete göre Microsoft’un şimdiki yönetim kurulu başkanı olan Bill Gates, yerini John Thompson’a bırakacak.

emily chang tweet
emily chang tweet

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler