AnasayfaSosyal MedyaMark Zuckerberg'den Ebola İçin 25 Milyon Dolarlık Bağış

Mark Zuckerberg’den Ebola İçin 25 Milyon Dolarlık Bağış

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, Ebola salgını ile mücadelede konusunda 25 milyon dolarlık bağışta bulundu.

Etkisi altına aldığı insan sayısının artmasıyla son dönemde adından sıkça bahsettiren Ebola salgını, geçtiğimiz her gün yayılmaya devam ediyor. Salgın ile ilgili çeşitli kuruluşlar tarafından düzenlenen yardım kampanyaları sayesinde ise bu salgının önüne geçilmek isteniyor. Geçtiğimiz ay Microsoft’un kurucu ortağı Paul Allen tarafından 9 milyon dolar bağış yapılan salgın için şimdi de Facebook‘un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından dev bir bağış yapıldı.

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ile eşi Priscilla Chan, Ebola salgını ile mücadele konusunda ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Vakfına 25 milyon dolarlık dev bir bağış yaptı. Vakıf tarafından yapılan açıklamada, yapılan bağışın Ebola salgınının yayıldığı bölgelerde kullanılacağı belirtildi.

Ebola salgını
Ebola salgını

Salgına yakalananların sayısı 9 bine ulaşabilir

Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization – WHO) tarafından yapılan basın toplantısında örgütün Genel Direktör Yardımcısı Bruce Aylward, Gine, Sierra Leone ve Liberya‘da görülen salgında ölenlerin sayısının 4 bin 447’ye ulaştığını kaydetti. Yapılan açıklamada ayrıca Batı Afrika’daki Ebola salgınının coğrafi olarak yayılmaya devam ettiği ve salgına yakalananların sayısının bu hafta içerisinde 9 bine ulaşabileceği belirtildi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler