AnasayfaHaberlerMan-O-Flage: Erkeklere Pinterest'i Sevdiren Chrome Uzantısı

Man-O-Flage: Erkeklere Pinterest’i Sevdiren Chrome Uzantısı

Kadınların daha yoğun olarak kullandığı Pinterest’i erkeklere de sevdirmek için yeni bir Chrome uzantısı geliştirildi: Man-O-Flage.

Sosyal medyanın süslü mecrası Pinterest; el yapımı malzemelerden modaya, dekorasyondan yemek tariflerine kadar kadınların daha çok ilgi göstereceği içerikleri barındırıyor. Dolayısıyla kadınların bu platformdaki aktifliği, erkeklere göre hayli fazla (%83). Hatta Pinterest’in sahip olduğu kadın çalışan oranı bile diğer sosyal medya platformlarına göre daha fazla.

Hal böyle olunca Pinterest’i kullanan erkekler, üzerlerinde istemeden de olsa bir baskı hissediyor. Bu duruma bir çözüm getirmek amacıyla FirstBank firması için bir kampanya başlatan TDA_Boulder isimli kreatif reklam ajansı, geliştirdiği Chrome uzantısı Man-O-Flage ile kadınsı karakteristiğe sahip olan Pinterest’i erkeklere özel hale getiriyor.

Aslında uzantının ekstra olarak yaptığı bir düzenleme yok. İşin aslı; hali hazırda görünen Pinterest ekranını ve o anda bulunan içeriklerin görsellerini erkeklerin ilgilenebileceği görseller ile değiştiriyor. Yani kısacası Man-O-Flage uzantısı Pinterest’e erkek kamuflajı uyguluyor. Man-O-Flage ismi de aslen kamuflajdan (camouflage) geliyor. Erkek Pinterest kullanıcıları ise herhangi bir şekilde utanma veya sıkılma olmadan platform üzerinde gezebilmiş oluyor. Yani başkaları o kişinin ekranını gördüğünde Pinterest değil de farklı bir platformda olduğunu düşünüyor.

Man-O-Flage uzantısını kullanabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli:

  1. Man-O-Flage uzantısını buradaki adresten tarayıcınıza yükleyin,
  2. Pinterest’e giriş yapın,
  3. Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki Manoflage simgesine (M) tıklayarak uzantıyı aktif hale getirin.

Pinterest sayfası açıkken aktif hale getirdiğiniz uzantı, platformu otomatik olarak Power Tools sayfasına dönüştürecek ve aynı pinler farklı görseller ile gösterilmeye başlayacak. Dilerseniz yine aynı M butonuna tıklayarak çeşitli araç gereç görsellerinin yer aldığı Power Tools yerine; et görsellerinin yer aldığı Meats, ya da spor malzemelerinin yer aldığı Sporting seçeneklerine geçiş yapabiliyorsunuz.

Pinterest, Man-O-Flage
Pinterest, Man-O-Flage

Kısacası Man-O-Flage uzantısı Pinterest’e makyaj uygulayarak pin görsellerini değiştirmeye; dolayısıyla kadın ağırlıklı olan Pinterest’e giriş yapmaktan çekinen erkek kullanıcıların platformda rahatça sörf yapabilmelerini sağlıyor.

Eğer sizin de böyle endişeleriniz varsa Man-O-Flage uzantısını kurarak Pinterest’te rahat rahat dolaşabilirsiniz :)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler