AnasayfaHaberlerLinkedIn Newsle'yi Satın Aldı

LinkedIn Newsle’yi Satın Aldı

LinkedIn, işleyiş olarak Google Alerts’a benzeyen ve kişilerin internet ortamındaki varlığını tespit eden Newsle servisini satın aldı.

LinkedIn tarafından yapılan duyuruda, kullanıcıların Facebook ve LinkedIn üzerinden içe aktarılabilen bağlantılar hakkında web ortamında paylaşılan içerikleri size hemen haber veren Newsle servisinin satın alındığı açıklandı.

Google’ın  benzer bir servisi olan Google Alerts’ta olduğu gibi aynı mantıkla çalışan Newsle servisi, kısaca siz ve bağlantılarınız hakkında internet ortamına düşen içeriklerden haberdar olmanızı sağlıyor. LinkedIn ise bu sayede kullanıcıların bağlantılarına daha fazla hakim olabileceğine vurgu yapıyor.

LinkedIn Newsle
LinkedIn Newsle

Kurulduğu 2011 yılından itibaren 2 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Newsle’nin bu satın almadan önce hali hazırda varolan kullanıcılarının ise endişe etmesine gerek yok. Eski Newsle kullanıcıları LinkedIn’den bağımsız bir şekilde platformu kullanmaya devam edebilecek. Buna ek olarak Newsle servisi -online ilişkilere daha fazla anlam kazandırma amacıyla- diğer LinkedIn ürünleri ile entegre edilebilecek.

Buna da bir göz atın >> LinkedIn Bağlantı Sayınızı Arttırmak İçin 10 İpucu

LinkedIn blogu üzerinden yapılan duyuruda LinkedIn, kendilerinin ve Newsle’nin kişilere daha profesyonel analiz sunma konusunda aynı düşünceye sahip olduklarını belirtirken, servisin sahip olunan bağlantılar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek konusunda faydalı olabileceği belirtildi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler