AnasayfaTeknolojiLG'den Yeni Aksiyon Kamerası: LG Action CAM LTE

LG’den Yeni Aksiyon Kamerası: LG Action CAM LTE

Günümüzün popüler cihazlarından biri de, özellikle ekstrem sporlarda kullanılan aksiyon kameraları olarak karşımıza çıkıyor. Aksiyon kamerası dendiğinde ise akla gelen ilk ürünlerden biri GoPro oluyor. Ancak LG‘nin yeni duyurduğu aksiyon kamerası LG Action CAM LTE, GoPro’dan çok daha fazlasını sunuyor.

Adından da anlaşılacağı üzere Action CAM’de, GoPro’dan farklı olarak LTE hızında internet bağlantısı yer alıyor. Böylece kamera sahipleri cihazı doğrudan mobil bağlantı üzerinden internete bağlayabiliyor ve canlı yayın yapabiliyor. Üstelik yapılan canlı yayınlar doğrudan YouTube Live üzerinden yayınlanabiliyor.

LG Action CAM LTE’nin GoPro’dan farklı iki özelliğinin daha olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunlardan biri GPS, diğeri ise hareket sensörü.

Hepimizin bildiği gibi, aksiyon kameralarından en çok beklenen özellik haliyle dayanıklılık oluyor. LG’nin Action CAM kamerası ise bu bağlamda ihtiyaçları karşılayacak gibi görünüyor. Öyle ki LG’nin aksiyon kamerası IP67 koruma sınıfında yer alıyor. Bu da toza ve kuma karşı dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Su altında ise 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar çekim imkanı sunuyor. LG ayrıca sörfçüler ve scuba diver’lar için su geçirmez bir kılıf geliştirmeyi de planlıyor.

Kullanıcılar Action CAM ile çektikleri görüntüleri akıllı telefonları ile eşleştirerek aktarma yapabiliyor. Ancak bu özelliğin hem Android hem de iOS’lar ile uyumlu olup olmadığı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

LG Action CAM LTE

1/2.3-inç lense sahip Action CAM, 12.3 megapiksel kalitesinde fotoğraf çekebiliyor. 30fps‘de 4K kalitesinde video kaydı yapabilen kamera, 60fps’de 1080p, 120fps’de ise 720p video kaydı gerçekleştirebiliyor. Canlı yayın özelliği ise sadece 30fps 720p’de kullanılabiliyor.

95 gram ağırlığa sahip olan aksiyon kamerası, 35mm x 35mm x 77.9mm boyutları ile oldukça kolay bir şekilde taşınabiliyor.

Action CAM LTE’de 2GB RAM ve 4GB dahili depolama alanı bulunuyor. Ancak microSD desteği sayesinde bu depolama alanını 2TB’a kadar arttırmak mümkün.

Kameranın sahip olduğu bağlantı seçenekleri ise şöyle: LTE, 3G, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, USB Type-C 2.0.

Söz konusu aksiyon kameraları gibi uzun süreli ve yüksek kaliteli video kaydı yapan kameralar olduğunda, en çok sıkıntı yaratan konulardan biri de batarya oluyor. Ancak Action CAM’in sahip olduğu 1400 mAh kapasitesindeki batarya, kullanıcının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor. Zira bu batarya ile 1080p kalitesinde yaklaşık 4 saat boyunca video kaydı yapmak mümkün.

Son olarak aksiyon kameraları daha çok ekstrem sporlar gibi hareketli anlarda kullanılması sebebiyle, Action CAM’in de kasklara, bisikletlere, otomobillere veya diğer hareketli nesnelere monte edilebildiğini belirtmekte fayda var. Bunun için geliştirilen bağlantı parçaları ise satın almak isteyenlere bir seçenek olarak sunulacak.

İlk olarak Haziran ayında Güney Kore’de piyasaya sürülecek olan LG Action CAM LTE, sonrasında ise Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde satışa sunulmaya başlayacak. Fiyatı ise henüz belli değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler