AnasayfaHaberlerKickstarter Hacklendi ve Bazı Müşterilerin Bilgileri Çalındı

Kickstarter Hacklendi ve Bazı Müşterilerin Bilgileri Çalındı

ABD merkezli bağış platformu Kickstarter hacklendi ve platforma kayıtlı bazı müşterilerin bilgileri ele geçirildi.

Yaratıcı projelerin ev sahipliği yaptığı ve bunlar için bağış toplanan platform olan Kickstarter güvenlik uyarısı verdi. Site üzerinden yapılan açıklamada, bazı hackerların sisteme erişim sağladığı ve Kickstarter müşterilerinden bazılarının bilgilerinin ele geçirildiği belirtildi.

Yapılan saldırının üzerine ani müdahalede bulunduklarını belirten Kickstarter, kullanıcılara ait hiçbir kredi kartı bilgisinin ele geçirilmediğini açıkladı. Ancak yine de kullanıcıların kendi şifrelerini sıfırlamaları gerektiği belirtildi.

Saldırıyı yapan hackerların ele geçirdikleri muhtemel olan kullanıcı verileri arasında e-posta adresleri, telefon numaraları ve şifreler gibi bilgilerin olduğu belirtildi.

Kickstarter
Kickstarter

Yaşanan bu saldırıdan ve ele geçirilen kullanıcı verilerinden dolayı oldukça üzgün olduklarını söyleyen şirket, güvenlik prosedürlerini geliştirdiklerini ve saldırıda bulunan hackerlar için hukuki işlem başlattıklarını belirtti.

Eğer siz de kayıtlı bir Kickstarter kullanıcısı iseniz -şirketin de tavsiye ettiği gibi- şifrelerinizi sıfırlamalı ve daha güçlü yeni şifreler oluşturmalısınız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler