AnasayfaSosyal MedyaIŞİD'den Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey'e Tehdit!

IŞİD’den Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey’e Tehdit!

IŞİD‘in sosyal medyayı aktif olarak kullanması ve bu platformlar üzerinden korku salmasıyla ilgili olarak geçtiğimiz Ocak ayında ABD hükümeti ile Silikon Vadisi’nin önde gelen bilişim firmaları arasında yapılan görüşmelerin ardından ortak bir karara varılmıştı. Buna göre Facebook, Twitter gibi sosyal medya devleri, IŞİD ve IŞİD bağlantılı sosyal medya hesaplarını -yazışmalar da dahil olmak üzere- yakından takip edecek ve bu hesapları kapatacaktı. Bir IŞİD üyesi ise yayınladığı videoda, alınan bu kararlara yönelik Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey‘e tehditler savurdu.

25 dakikalık “Sons Caliphate Army (SCA)” imzası ile video yayınlayan bir IŞİD üyesi, Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey’i hesaplarını kapatmaları dolayısıyla bunun bedelini ödeyeceklerini belirtti.

IŞİD Facebook - Twitter

“Tek yapabildiğiniz bu mu?”

Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey’in kurşunlanmış gibi gösterilen fotoğrafın yer aldığı videoda, ele geçirilen hesaplardan bazılarına da yer verilmiş durumda. Videonun son kısmında ise; “Her gün birçok hesabımızı askıya aldığımızı söylüyorsunuz. Tek yapabildiğiniz bu mu? Kapattığınız her hesap için 10 hesabınızı alacağız.” sözlerine yer verildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Twitter, 2015’in ortasından bu yana 125 binden fazla hesabı kapattıklarını ve her gün benzer tehditler aldığını belirtti. Facebook‘tan ise video ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

AYRICA BKZ: IŞİD’e Savaş Açan Anonymous Başarısız mı Oldu?

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler