AnasayfaHaberlerThe Interview Filminin Hasılatı 31 Milyon Doları Aştı

The Interview Filminin Hasılatı 31 Milyon Doları Aştı

2014’ün belki de en çok konuşulan filmi olan The Interview, internet üzerinden yapılan satışlarda toplamda 31 milyon dolarlık hasılatı aştı.

Sony’ye yapılan hack saldırılarının merkezinde yer alan The Interview filmi, saldırı süreci sırasında tüm ilgiyi üzerine toplamayı başarmıştı. Yaşadığı tüm olumsuzluklara, aldığı tehdit ve saldırılara rağmen şirket, The Interview filmini internet ortamında satışa sunmuş ve kısa sürede çok iyi bir satış gerçekleştirmişti. Sony Pictures tarafından yapılan son açıklamada ise filmin 31 milyon dolarlık bir hasılata ulaştığı belirtildi.

İnternette satışa sunulduktan 4 gün sonra 15 milyon dolarlık satış rakamına ulaşan film şimdi ise hasılatını ikiye katlayarak 31 milyon dolara ulaşmış durumda. Filmin sinemadan elde edilen hasılatı ise 5 milyon dolar.

The Interview
The Interview

The Interview filmi internette yayınlanır yayınlanmaz, torrent siteleri de bu paydan nasibini aldı. Zira film yayınlandıktan sonraki 2 gün içerisinde toplamda 1.5 milyon indirme sayısına ulaşmıştı. Ancak film her ne kadar korsan olarak milyonlarca kez indirilmiş olsa da, filmin genelinde elde ettiği kazanca baktığımızda gerçekten ciddi bir kazanç elde ettiğini söylemek mümkün.

[vc_button title=”Sony Pictures Hack Skandalı ve Saldırı Süreci” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/sony-pictures-hack-skandali-ve-saldiri-sureci”]

The Interview filminin internet ortamında yakaladığı başarıyı, sadece kazanç olarak değerlendirmek yanlış olur. Zira bu hack saldırıları ile başlayan The Interview merakı ve filmin internet üzerinde sağladığı bu büyük başarı, filmlerin internet ortamında da ciddi satış rakamlarına ulaşabileceğini bizlere göstermiş oldu.

KAYNAKReadWrite

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler