AnasayfaTasarımIntel yeni logosunu duyurdu

Intel yeni logosunu duyurdu

Intel merakla beklenen 11. nesil işlemcileriyle birlikte yeni minimalist logosunu da duyurdu. Böylece şirket son 51 yılda üçüncü kez kurumsal kimliğini yenilemiş oldu.

Sadeliği ile ön plana çıkan minimalist Intel logosu önceki iki logoda da olduğu gibi “logo font” formatında tasarlandı. Bu kez daha düz bir font ile tasarlanan logonun 1968 yılından 2006 yılına kadar kullanılan ilk İntel logosuna benziyor oluşu da dikkat çekti.

Solda: 1968 yılında tasarlanan ilk Intel logosu / Sağda: 2006 yılında tasarlanan ikinci Intel logosu

Daha önceki logolarda ana renk olarak klasik hale gelen mavi rengini kullanan Intel, bu konuda da yeniliğe gitti. Öyle ki farklı renk tonlarında kullanılabileceği belirtilen logonun orijinal halinde ana renk olarak beyaz; “i” harfinin noktası içinse mavi renk kullanılacağı belirtildi.

Görsel: Intel

Şirket, yeni logosuyla birlikte duyurmuş olduğu yeni nesil işlemcilerde ve diğer ürünlerinde bu yeni kurumsal kimliğin uygulanacağını da belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 12 Popüler Logonun Yıllar İçinde Geçirdiği Evrim

Intel’in yeni kurumsal kimliğinin tanıtımı için bir video da hazırlamış durumda. İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler