AnasayfaSosyal MedyaInstagram'a Yorum Moderasyonu Geliyor

Instagram’a Yorum Moderasyonu Geliyor

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram‘da, kullanıcılar artık gönderilerini ister tek tek isterse tamamen yoruma kapatabilecek veya filtre uygulayabilecek.

Instagram’ın daha önce ünlülere yönelik yorum yönetimi gibi bazı özellikleri aktif edeceği biliniyordu. Şimdi ise bu özelliklerden bazılarının tüm kullanıcılara açılacağının sinyali verildi.

Instagram’ın Public Policy biriminin başındaki Nicky Jackson Colaco, Instagram yorumları ile ilgili yeni özelliklerden bahsetti. Colaco’nun açıklamalarına göre kullanıcılar artık Instagram gönderilerini isterse tek tek yoruma kapatabilecekler. Kullanıcıların tercihine bırakılan bu yeni özellik tüm profile de uygulanabilecek. Yani tüm gönderilere uygulanmak üzere profilin tamamını yorumlara kapatabilecek.

Instagram Yorumları

Nicky Jackson Colaco’nun bahsettiği yeniliklerden biri de yorum filtreleme özelliği. Bu özellik ise gönderilerine çok fazla yorum yazılan Instagram kullanıcılarının çeşitli kelimeleri filtreleyerek bu kelimelerin yorum alanında kullanılmasını engellemeyi amaçlıyor.

Kullanıcılara sunulacak olan özelliğin, ünlülere sunulan özellikler ile aynı olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak yorum moderasyonunun önümüzdeki aylarda (aşama aşama) kullanıcılara sunulması bekleniyor.

En İyi Ücretsiz Instagram Analiz Araçları

KAYNAKWeRSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler