AnasayfaTasarımİşte Instagram'ın Yeni Logosu ve Yeni Arayüzü...

İşte Instagram’ın Yeni Logosu ve Yeni Arayüzü…

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, bugüne kadar yaptığı en büyük yeniliklerinden birini duyurdu. Instagram’ın logosu ve arayüzü artık yeni bir görünüme kavuştu.

Instagram’ın logosunda yer alan ve artık Instagram ile bütünleşen klasik kamera ikonu, artık daha düz bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıktı. İkonla birlikte logoyu tamamlayan bir diğer unsur ise gökkuşağı formatındaki zengin renk kullanımı oldu.

instagram eski logo yeni logo

Instagram’ın logo tasarımının yenilenmesiyle birlikte Instagram’a bağlı diğer uygulamaların ikonlarının da yenilendiğini belirtmek gerekiyor. Sırasıyla Instagram, Layout, Hyperlapse ve Boomerang‘a ait yeni uygulama ikonları ise şöyle:

Instagram Layout Boomerang Hyperlapse logo 2016

Instagram’ın duyurduğu yenilikler sadece logo ve ikonlardan ibaret değil. Öyle ki Instagram uygulamasının arayüzünde de önemli değişiklikler yapılmış durumda. Daha önce testleri sürdürülen siyah-beyaz ağırlıklı sade mobil uygulama arayüzünün, yeni güncelleme ile birlikte artık herkesin kullanımına sunulduğunu görüyoruz.

Instagram yeni mobil uygulama arayuzu 2016

Yenilenen Instagram arayüzünde en çok dikkat çeken değişiklik, renk kullanımı ve bazı modüllerin boyutlarının değiştirilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Renkli logo tasarımının aksine, Instagram arayüzünde sadece siyah ve beyaz renklere ağırlık verildiği görülüyor. Ayrıca uygulamanın üst ve alt kısımlarında kalan menülerin yüksekliklerinin de azaltıldığı dikkat çekiyor. Bu da kullanıcıların paylaşımları daha geniş bir alan üzerinden görüntüleyebilmesine olanak sağlıyor diyebiliriz.

İlginizi çekebilir:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler