AnasayfaSosyal MedyaInstagram Web Sürümüne "Keşfet" Sayfası Eklendi

Instagram Web Sürümüne “Keşfet” Sayfası Eklendi

Instagram ilk olarak mobil platformlar için kullanıma sunulduysa da, web üzerinde de her geçen gün kullanışlı bir sosyal ağa dönüşmeye devam ediyor. Daha önce hashtag özelliğini webe getiren Instagram, ardından yeni arayüzü ile web tabanlı bir sosyal ağa bürünmüş; geçtiğimiz hafta ise Bildirimler sayfasını duyurmuştu. Şimdi ise mobildeki “Keşfet” (Discover) özelliğine benzer bir sayfayı web sürümüne dahil etti.

Instagram.com’un sağ üst kısmında Bildirimler ikonunun yanında pusula ikonuyla kullanıma sunulan Keşfet sayfası, kullanıcılara yeni kişileri keşfetme imkanı veriyor. Mobil uygulamasında yer alan Keşfet sekmesinde hem fotoğraf ve videolar hem de kişiler için önerilerde bulunan Instagram, web sürümünde ise şimdilik sadece kişilerin keşfedilmesini sağlıyor.

Instagram Web Keşfet

Web sürümüne dahil edilen Keşfet sayfasıyla Instagram web kullanıcılarına daha fazla seçenek sunmaya başlıyor diyebiliriz. Her ne kadar web üzerinden hala fotoğraf yüklenemiyor olsa da Instagram.com üzerinden artık birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. An itibariyle web üzerinden yapılabilen işlemler ise kısaca şöyle:

  • Profil görüntüleme ve düzenleme
  • Fotoğrafları ve yazılan yorumları görüntüleme
  • Kullanıcıları arama ve hashtag kullanarak arama yapma
  • Kullanıcıları takip etme
  • Bildirimleri görüntüleme
  • Yeni kullanıcıları keşfetme

Birçok kullanıcının merak ettiği Instagram’a web üzerinden fotoğraf ekleme özelliğinin Instagram.com’a dahil edilip edilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler