AnasayfaHaberlerInstagram'a Reklam Geliyor

Instagram’a Reklam Geliyor

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, platform üzerinden reklam yayınlamaya hazırlanıyor.

Buna da bir göz atın: Facebook’a 15 Saniyelik Video Reklamlar Geliyor

150 milyon kullanıcı sayısıyla her geçen gün popülaritesini artıran Instagram, bugüne kadar platform üzerinde herhangi bir reklam sistemi uygulamamıştı. Ancak Instagram’ın Operasyon Direktörü Emily White, The Wall Street Journal’a aktardığı bilgide, Instagram’ın artık reklam yayınlamaya hazırlandığını belirtti.

Önümüzdeki uzun dönem boyunca yeni reklam sistemi ile Instagram üzerinden para kazanmak istediklerini belirten White, reklamı uygulamak konusunda herhangi bir zaman limitinin olmadığını belirtti.

Kullanıcılara gözükecek olan reklamların ne çeşit bir reklam olacağı da henüz belli değil, ancak Wall Street Journal’a göre reklamlar büyük ihtimalle uygulamanın “Keşfet/Discover” ve “Arama/Search” sayfasında gözükecek. Aynı zamanda White, reklamverenler için fotoğrafa tıklandığında reklamverenin websitesine yönlendirme gibi bir sistemin de uygulanabileceği sinyallerini verdi.

Kullanıcıların reklamları ne zaman görmeye başlayacağı tam olarak belli değil. Ancak yeni reklam sisteminin önümüzdeki yıl içerisinde uygulanması bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler