AnasayfaSosyal MedyaInstagram'a Marka Profilleri Geliyor!

Instagram’a Marka Profilleri Geliyor!

Instagram’ın bir süredir üzerinde durduğu söylenen yeni marka profilleri için ilk ekran görüntüleri internete düştü.

Geçtiğimiz Mart ayında ilk kez Re/code tarafından Instagram’ın marka profilleri (bir nevi Facebook sayfaları gibi) için yeni bir arayüz çalışmalarına başladığı söylentileri yapılmıştı. Şimdi ise yeni profillerin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmese de, bu profiller için ilk ekran görüntüleri paylaşılmış durumda.

Later.com tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, markaların Instagram’daki normal kullanıcı profillerinden ayrılıp farklı bir profil arayüzüne geçiş yapacağını gösteriyor.

Instagram marka profilleri 1

Ekran görüntülerinde de görüldüğü üzere Instagram’a gelecek olan yeni marka profillerinde, “Takip Et” butonunun hemen yanında yeni bir “Contact” yani “İletişim” butonu yer alıyor. Ayrıca biyografi kısmında ise markaya ait bir kategori alanı bulunuyor.

Yeni “İletişim” butonuna tıklandığında ise kullanıcıların karşısına markaya ait konum bilgisi için “Yol Tarifi Al” butonu ve online iletişim için de bir “Eposta” butonu çıkıyor.

Instagram marka profilleri

Instagram’ın marka profilleri için şimdiye kadar ortaya çıkan söylentilerden çok daha fazla seçenek sunacağı tahmin ediliyor. Ancak bu tahminlerden en çok merak edileni ise, markaların Instagram profilleri dışında yani gönderilerde aktif bağlantı kullanıp kullanamayacakları. Eğer marka profilleri için böyle bir özellik aktif edilirse, Instagram’ın genel işleyişinin dışında, pazarlama stratejilerinin de çok daha farklı bir boyuta geçebileceğini söylemek mümkün.

KAYNAKLater

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler