AnasayfaSosyal MedyaInstagram'da Artık Etkinlikler Tek Çatı Altında Görüntülenebilecek

Instagram’da Artık Etkinlikler Tek Çatı Altında Görüntülenebilecek

2016’nın ilk 6 ayında video izlenme sayısını %150 oranında arttıran Instagram, dolayısıyla video alanında yaptığı yeniliklerine de devam ediyor. Daha önce Keşfet (Explore) sekmesi altında kullanıcılara özel video önerilerinde bulunan platform, şimdi ise bir başka video-odaklı yeni özelliğini daha kullanıma sunuyor.

Yine “Keşfet” sekmesi altında gösterilecek olan yeni özellik, “Event Channels”, yani “Etkinlik Kanalları” olarak adlandırılıyor. Bu kanallar üzerinden güncel ve canlı etkinlikler ile ilgili öne çıkan paylaşımlar bir araya getirilerek tek çatı altında kullanıcılara sunuluyor.

Instagram Etkinlik Kanalları

Instagram Etkinlik Kanalları aynı zamanda kullanıcılara özel olarak oluşturuluyor. Örneğin müziği seven bir kullanıcıya o anda gerçekleşen konserler ile ilgili yapılan paylaşımlar bir bütün olarak o kullanıcıya sunuluyor. Ya da otomobiller ile ilgisi olan kullanıcılara araba yarışı ile ilgili bir etkinliğe ait paylaşımlar sunuluyor. Kısaca bu etkinlik kanalları, kullanıcının ilgi alanına göre kişiselleştirilmiş olarak oluşturuluyor.

An itibariyle sadece ABD’de kullanıma sunulan Instagram Etkinlik Kanalları’nın, yakın zamanda diğer ülkelere de sunulması bekleniyor.

Instagram Hikayelerini Tarayıcıda Görüntüleyin

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler