AnasayfaSosyal MedyaInstagram'a Dikey Reklam Formatı Geldi

Instagram’a Dikey Reklam Formatı Geldi

Instagram reklamları, artık dikey boyutlarda fotoğraf ve videoları da desteklemeye başlıyor.

Reklamverenlere daha fazla seçenek sunmak için çalışmalarını hızla sürdüren Instagram, şimdi de reklamlarda artık dikey boyutlarda fotoğraf ve videoların da kullanılabileceğini duyurdu.

Reklamverenler artık Instagram’da 4:5 oranına kadar dikey boyutlarda fotoğraf ve video reklamları verebilecekler. Böylece reklam veren marka ve işletmeler, kullanıcılara daha esnek ve daha kullanışlı bir reklam deneyimi sunmuş olacak.

Instagram Dikey Reklamlar

Resmi blog üzerinden yapılan açıklamada, yeni reklam formatının Mulberry, Guaraná Antarctica ve LG USA gibi reklamverenler tarafından test edildiği ve yapılan testlerde daha iyi görüntüleme oranlarına ulaşıldığı belirtiliyor.

Instagram’ı En Etkili Kullanan Markalar ve Sektörler (RAPOR)

Instagram, bu haftadan itibaren kullanıma sunulan dikey reklam formatının daha iyi görüntüleme performansına sahip olduğunu söylese de, bunun biraz da reklamverenlere bağlı olduğunu da vurguluyor. Yani reklamverenlerin çeşitli testler yaparak dikey, yatay veya kare formatlardan hangisinin daha iyi geri dönüş sağlayacağını öğrenmeleri ve buna göre strateji belirlemeleri gerektiğini belirtiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler