AnasayfaSosyal MedyaInstagram Arama Sonuçlarını Detaylandırıyor

Instagram Arama Sonuçlarını Detaylandırıyor

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Testlerine devam edilen özellik, kullanıcıların arama yaptığı kişiler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmasını sağlıyor.

İlk olarak fotoğrafçı Anthony Quintano tarafından farkedilen yeni özellik, Instagram’ın mobil uygulamaları üzerinden yapılan kullanıcı aramalarında, kişilere ait takipçi sayısı, karşılıklı takip edip etmediği, kimlerin takip ettiği gibi bilgilerin görüntülenmesini sağlıyor.

Instagram arama sonuçları
Görsel: The Next Web

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere kullanıcılar arasında arama yapıldığında, ilk olarak sizinle bir şekilde ilişkisi olan kişiler sıralanıyor. Bu kişilerin kimler tarafından takip edildiği, karşılıklı olarak takipleşip takipleşmediğinizi, kullanıcı adının altında görebiliyorsunuz. Ayrıca arama sonuçlarında yüksek takipçiye sahip olan kişiler de Instagram tarafından ilk sıralara yerleştirilmiş durumda. Bu kişilerin de sahip olduğu takipçi sayıları bilgisi arama sonuçlarında gösteriliyor.

Instagram Fotoğraflarınızı En Çok Kimlerin Beğendiğini Öğrenin

Küçük bir yenilik gibi görünse de Instagram’ın oldukça sade olan ve temel özelliklerin dışında bir fonksiyonu bulunmayan arama kısmının daha aktif olarak kullanılması açısından önem arz ediyor. Ayrıca sosyal ağlarda en çok merak edilen “bir kişiyi kimlerin takip ettiğini” veya “karşılıklı takipleşip takipleşmediğini” öğrenme konusunda da kullanıcılara hayli fayda sağlayacak gibi görünüyor.

Şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde testlerine devam edildiği düşünülen bu özelliğin ne zaman herkesin kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler