AnasayfaSosyal MedyaInstagram'da Alışveriş Dönemi Başlıyor

Instagram’da Alışveriş Dönemi Başlıyor

Popüler fotoğraf ve paylaşım platformu Instagram, yakın zamanda kullanıcıların platform üzerinden alışveriş yapabileceğini duyurdu.

Instagram birçok markanın sosyal etkileşimini arttırabilmek için kullandığı önemli platformlardan biri. Ancak söz konusu ürün satışları gerçekleştirerek takipçilerini müşteriye dönüştürmek olduğunda Instagram’ın çok kullanışlı olmadığını da söylemek gerekiyor. Ancak yakın zamanda bu durum değişecek gibi görünüyor.

Instagram’ın resmi blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre, markalar artık kendi ürünlerini doğrudan platform üzerinden sergileyebilecekler. Fotoğraflardaki ürünleri etiketleyerek kullanıcıları doğrudan satış sayfasına yönlendirebilecek olan markalar, bu sayede takipçilerini müşteriye dönüştürmüş olacak.

Markaların ürünlerini sergilediği Instagram gönderilerinde “Tap To View Products” (Ürünleri Görmek İçin Dokunun) ikonu yer alacak. Kullanıcılar gönderiye tıkladığında fotoğraf içerisindeki tüm ürünler etiketli halde kendini gösterecek. Etiketlenen ürünlere tıklandığında ise, kullanıcılar o ürüne ait satış sayfasına yönlendirilecek.

Yaptığı araştırmalara göre satın almaların genellikle bir veya iki gün içerisinde gerçekleştiğini, bir gün içerisinde gerçekleştirilen satışların sadece %21 oranında olduğuna vurgu yapan Instagram, hareketli bir kimyası olan Instagram’ın bu bağlamda etkili olacağına dikkat çekiyor.

Şimdilik Kate Spade, JackThreads ve Warby Parker da dahil olmak üzere ABD merkezli 20 marka ile anlaşan Instagram, yakın zamanda tüm dünyada aktif edilmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler