AnasayfaHaberlerindir.com Mobil Uygulama Yarışması 2015 Başladı

indir.com Mobil Uygulama Yarışması 2015 Başladı

Bu yıl ikincisi düzenlenen indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 yarışmasında başvuru süreci başladı. Başvurular 20 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek.

Türkiye’deki mobil uygulama geliştiricilerine destek olmak amacıyla indir.com tarafından ilk olarak geçtiğimiz sene düzenlenen Mobil Uygulama Yarışması, bu yıl da geliştiricilere kapılarını açtı. 1 Ocak 2015 itibariyle başlayan indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 başvuruları, 20 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek. Yarışma sonuçları ise 23 Mayıs 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say Salonu’nda düzenlenecek olan “Mobil Etkinlik”te açıklanacak.

2014 yılında toplamda 1100 başvuru alan yarışma; halk oylamasına kalan 159 uygulamanın ardından sırasıyla Akche Mali Hesap Yönetimi (Murat Gür), Pickr.us (Tuncay Namlı, Murat Kahveci, Çağlar Gündoğdu) ve Tuttu mu? (Hakan Özkelemci) uygulamalarıyla sonuçlanmış; ve ödüller kazananlara teslim edilmişti (bkz). 2015 yılı için düzenlenen yarışmanın ödülleri de, geçen yıl olduğu gibi yine uygulama geliştiricilerini teşvik edecek nitelikte.

Mobil uygulama yarışması
Mobil uygulama yarışması

Ödüller

Birinciye; 1 hafta Silikon Vadisi tatili (San Francisco), ReklamStore’dan 5000 TL’lik reklam, Camekan’dan 5000 TL’lik Google Adwords reklamı, Webtures’den 5000 TL değerinde SEO hizmeti ve indir.com’dan 5000 TL değerinde uygulamanın tanıtımı.

İkinciye; Antalya’da 1 hafta tatil, ReklamStore’dan 2500 TL’lik reklam, Camekan’dan 2500 TL’lik Google Adwords reklamı, Webtures’den 2500 TL değerinde SEO hizmeti ve indir.com’dan 2500 TL değerinde uygulamanın tanıtımı.

Üçüncüye; Antalya’da 3 gün tatil, ReklamStore’dan 1000 TL’lik reklam, Camekan’dan 1000 TL’lik Google Adwords reklamı, Webtures’den 1000 TL değerinde SEO hizmeti, indir.com’dan 1000 TL değerinde uygulamanın tanıtımı.

+Tüm finalistlere, UserSpots’dan 2 günlük UI/UX eğitimi.

Halk oylaması

Halk oylaması; indir.com/yarisma sayfası üzerinden indir.com’a giriş yaparak, her uygulama için en fazla 1 oy verilecek şekilde yapılacak ve birden fazla uygulamaya oy verilebilecek. Halk oylamasında ilk 10 uygulama seçilecek. Jüri üyeleri ilk 10’a kalmayan, fakat yarışmaya devam etmesini uygun gördüğü en fazla toplam 5 adet uygulamayı finale taşıyabilecek.

Jüri Üyeleri

indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 jüri üyeleri
indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 jüri üyeleri

indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 yarışmasının jüri üyeleri arasında; AdMingle kurucusu Arman Acar, Markafoni kurucusu Sina Afra, Aslanoba Kapital kurucusu Hasan Aslanoba, Marjinal Porter Novelli Ajans Başkanı Asuman Bayrak, Mobilike kurucu ortağı Volkan Biçer, Twitter yazılım mühendisi Doğan Kaya Berktaş, Google yazılım mühendisi Yiğit Boyar, Userspots’dan Mustafa Dalcı, Mobil İstanbul kurucusu Murat Can Demir, Goodgame Studios’dan Çağlar Eğer, Webtures’den Kaan Gültekin, Yaşar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Cudi Okur, ODTÜ GİMER Müdürü Doç. Dr. Adil Oran, ReklamStore kurucu ortağı Şencan Özen, Aslanoba Group Pazarlama Yöneticisi Aslıhan Ulutaş, dakick.com Kurucusu ve Yazar Serkan Ünsal, MET Global’den Hasan Yalçın ve indir.com kurucu ortağı Hasan Yaşar bulunuyor.

Katılım Koşulları

  1. Katılan kişi T.C. vatandaşı, KKTC vatandaşı veya Türkiye’de çalışma izni olması gerekmektedir.
  2. Başvurulan uygulamanın 1 Ocak 2015 tarihi ve sonraki tarihlerde ilk defa yayınlanmış olması gerekmektedir.
  3. Uygulamanın mutlaka Türkçe seçeneğinin bulunması gerekir.
  4. Uygulamalar iOS, Android veya Windows Phone platformunda olması gerekir.
  5. Göndermeden önce Google Play, Apple AppStore veya Windows Phone Store’da yayınlanmış olması gerekir.
  6. Başvuran kişinin 18 yaşın üzerinde olması gerekir. 18 yaşının altındaki adaylar ailelerinin izniyle katılabilirler.
  7. Yarışmaya en fazla 3 kişilik ekipler katılabilir.
  8. Yarışmaya katılan uygulamanın tüm yasal hakları katılımcıdadır, herhangi bir telif sorununda sorumluluk uygulama sahibindedir.
  9. indir.com ekran görüntüleri, logo kullanımı, yarışmacının isim bilgisi gibi tanıtım bilgilerini kullanım dışında hiç bir hak talep etmez.
  10. Yarışmaya katılan herkes kullanım şartlarını kabul etmiş sayılır.

Yarışma Takvimi

[table attr class=”table-bordered”]Tarih,Faaliyet[attr sort=”asc”]

01 Ocak 2015,Yarışma başlangıcı

20 Nisan 2015,Son başvuru

23 Nisan 2015,Halk oylaması başlangıcı (ön eleme)

07 Mayıs 2015,Öneleme sonuçları (ilk 10’un açıklanması)

10 Mayıs 2015,Jüri değerlendirmesi

23 Mayıs 2015,Yarışma sonuçları ve ödül töreni

[/table]

indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 yarışmasına başvurmak ve yarışma ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler