AnasayfaİnternetHızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) iOS'e Geldi

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) iOS’e Geldi

Google, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (Accelerated Mobil Pages, AMP) özelliğinin artık iOS cihazlarda da kullanılabileceğini duyurdu.

Birkaç ay önce kullanıma sunulan AMP projesi, web sayfalarını hafifleterek kullanıcılara çok daha hızlı bir web deneyimi sunmayı amaçlayan bir proje olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak projenin kullanıcıların yanı sıra yayıncılar için de faydalı olacağını belirtmek gerekiyor. Öyle ki Google arama sonuçlarında AMP uyumlu sayfalar ayrı bir bölümde kullanıcılara gösteriliyor.

Google Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) iOS

Facebook’un Instant Articles sistemine benzer bir yapıda olan ve şlk olarak Android kullanıcıları için aktif edilen bu özellik, şimdi ise iOS cihazlarda kullanıma sunulmuş durumda. Yani iOS kullanıcıları artık Google aramalarında AMP uyumlu sitelere erişim sağlayabilecek ve daha iyi, daha hızlı bir web deneyimine kavuşmuş olacak.

Google uygulamasının iOS versiyonuna gelen yenilikler sadece bununla da sınırlı değil. Uygulama yeni Google Now kartlarıyla da güncellenmiş durumda. Buna göre iOS kullanıcıları artık spor müsabakalarına ait çeşitli videolar, özetler, karşılaşma sonuçları gibi bilgilere de Google Now kartları üzerinden ulaşabilecekler.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler