AnasayfaTeknolojiGoogle'ın "Telefon" uygulamasına "doğrulanmış arama" özelliği geliyor

Google’ın “Telefon” uygulamasına “doğrulanmış arama” özelliği geliyor

Geçtiğimiz Aralık ayında Google doğrulanmış SMS özelliğini duyurarak kullanıcılara daha güvenilir bir mesajlaşma deneyimi sunmayı hedeflemişti. Şimdi de Google doğrulanmış arama özelliği ile bu hizmetini genişletmek istiyor.

Doğrulanmış arama özelliği ile artık bir bilmediğiniz firma tarafından arandığınızda ilgili firmanın ismi, logosu ve doğrulanıp doğrulanmadığını gösteren bir doğrulama sembolü arandığınız sırada ekranda gösterilecek.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Google, ilgili özelliği kullanırken kişisel bilgilerin paylaşılmayacağını ve kullanıcıların mahremiyetinin korunacağı belirtiyor.

Görsel: Google

Sistem kısaca şöyle çalışacak: Bir firma sizi aramadan önce kayıtlı olan bilgileri Google arama sunucusu üzerinde belirlenecek. Google ise bu bilgileri sizin telefonunuzdaki Telefon uygulaması ile paylaşacak. Bir numara sizi aradığında bilgiler karşılaştırılacak ve eğer eşleşme çıkarsa arayan kişinin bilgileri size de gösterilecek.

Doğrulanmış numara özelliği ilk olarak beş ülkede kullanılabilir olacak. Bu ülkeler arasında Brezilya, Hindistan, Meksika, İspanya ve ABD bulunuyor. İlerleyen zamanlarda özelliğin daha fazla ülkede hizmete sunulması bekleniyor.

Google ayrıca Telefon uygulamasının bu haftadan itibaren daha fazla Android cihaza geleceğini de açıklamış durumda.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler