AnasayfaTeknolojiGoogle'dan Eğlenceli Yapay Zeka Deneyleri

Google’dan Eğlenceli Yapay Zeka Deneyleri

Google’ın deney amaçlı olarak geliştirdiği yapay zeka testleri ile biraz eğlence molası verin.

Google’ın özellikle web teknolojileri için üzerinde çalıştığı yeni özellikleri, Chrome Experiments altında deney olarak sunduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak internet devinin hedefinde bu kez yapay zeka deneyleri var.

Yapay zeka, makine öğrenmesi, yapay sinir ağları gibi teknolojileri kendi servislerine entegre ederek kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak isteyen Google, bu tür teknolojileri de eğlenceli yollardan test etmeyi alışkanlık haline getirmiş durumda.

Google’ın yapay zeka deneyleri listelediği yeni sayfasında birbirinden farklı amaçlar test edilen çalışmalar yer alıyor. Sitede müzik yapımından çizimlere, çevirilerden kodlara kadar birçok yapay zeka deneyi bulunuyor.

Yapay Zeka Deneyleri

Quick Draw: Adından da anlaşılacağı üzere bir çizim deneyi olan Quick Draw, çizdiğiniz her şeyi anlık olarak size söylüyor. Daha doğrusu tahmin ediyor. Bunun içinse size toplamda 20 saniye süre veriyor. Örneğin bir araba şekli çıkarmak için tekerlek çizdiğinizde ilk olarak bunun bir çember olduğunu size söylüyor. Resme eklediğiniz her yeni çizimden sonra yeni tahminlerde bulunuyor.

Giorgio Cam: Bu yapay zeka deneyinde ise bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın kamerası kullanılarak nesneler taranıyor. Ardından robot tarafından saptanan nesneler anlık ve sesli olarak söyleniyor. Son olarak ise bu nesneler ile ilgili bir müzik oluşturuluyor.

Daha fazlasına ulaşmak için A.I. Experiments sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler