AnasayfaHaberlerGoogle Tüm Hesap Kontrolü İçin "Hesabım" Sayfasını Duyurdu

Google Tüm Hesap Kontrolü İçin “Hesabım” Sayfasını Duyurdu

Google, kullanıcıların tüm hesap kontrollerini ve yönetimini tek bir çatı altında sürdürebilmelerini sağlayan yeni “Hesabım” sayfasını duyurdu.

“Tek hesap, tüm Google” mottosuyla kullanıcıların tüm Google servislerini tek bir hesap altında toplayan Google, şimdi de kullanıcıların tüm hesap kontrollerini ve yönetimini tek bir yerden yapabileceği “Hesabım” sayfasını kullanıma sundu.

“Hesabım” sayfası ile kullanıcılar Google hesabını tek bir yerden kontrol edebilecek, koruyabilecek ve güvenliğini sağlayabilecek. Myaccount.google.com üzerinden erişilebilen sayfa üzerinden; verilerin güven altına alınması, gizliliğin korunması, Google araçları ve hizmetlerinin daha iyi çalışması için bilgilerin nasıl kullanılacağını belirleme gibi işlemler tek bir çatı altında kolay bir şekilde yapılabilecek.

Google Hesabım sayfası ana ekranı

“Google Hesabım” sayfası üzerinden neler yapılabiliyor?

Hesabım sayfası üzerindeki işlemler 3 ana başlık altında toplanmış durumda. Bunların her birine ait çeşitli düzenlemeler yapılabiliyor. Bunlar;

  1. Oturum açma ve güvenlik: Google hesabınıza ait şifre işlemleri ve hesap erişim ayarlarını yönetebiliyorsunuz. Google+’ta oturum açma, Cihaz etkinliği ve bildirimler, Bağlı uygulamalar ve siteler olarak kategorize edilen işlemlerin yanı sıra; sadece birkaç adımda hesabınıza ait güvenlik kontrollerini yapabiliyorsunuz.
  2. Kişisel bilgiler ve gizlilik: Deneyiminizi kişiselleştirmek için kullanılan verileri ve görünürlük ayarlarını yönetebiliyorsunuz. Kişisel bilgileriniz, Hesap geçmişi, Reklam ayarları, Hesap Özeti ve İçerik kontrolleri gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca birkaç adımda hesabınıza ait gizlilik kontrollerini de düzenleyebiliyorsunuz.
  3. Hesap tercihleri: Kullanacağınız dil, erişilebilirlik ve diğer ayarlarınızı yönetebiliyorsunuz. Bunları; Dil ve Giriş Araçları, Erişilebilirlik, Google Drive depolama alanı, Hesabınızı veya hizmetlerinizi silme seçenekleri altından yapabiliyorsunuz.

Google I/O 2015 Etkinliğinde Neler Tanıtıldı?

Kullanıcılarının Google hesaplarının güvenliği ve gizliliğini daha kolay kontrol edebilmelerine önem veren Google’ın bu yeni servisine Hesabım sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler